Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a buszon, valóban...

Megbüntettek a buszon, valóban ennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Tehát, volt bérletem, de máshova vettem, mint ahol lakok, mivel a barátom ott lakik és sűrűn járok hozzá. Gondoltam, így csak pár száz Ft-tal fizetek többet, mint azért a bérletért, ahol én lakom. Volt útviszony igazoló lapom, de az a jelenlegi lakcímemre szól. Amit kaptam büntetés papírt az ellenőrtől, az van rá írva hogy van lehetőség bemutatásra, ami 1300ft. Ma pedig az irodában azt mondták, hogy ez így nem lehetséges, 8000ft-ot kell fizetnem, ha csak nem csináltatok ideiglenes lakcímet. De nem értem, akkor az ellenőr miért mondta és írta rá a papírra, hogy bemutathatom 1300ft összegért. Szerintetek hogy járnék jól, hogy tudom kivédeni ezt a 8000ft-ot a lehető legkisebb büntetésre?
2018. ápr. 25. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Hiányos, rendezetlen volt a dokumentáció, amivel a bérleted érvényes - ha azt be tudod mutatni, 1300 forintos pótdíjjal megúszod, ha nem 8000 forint a pótdíj.

Valamit mindenképpen lépj az ügyben, ha nem sikerül megúsznod 1300-al, inkább fizesd ki a 8ezret, és az igazolást se dobd a kukába.

A közlekedési vállalatok nem felejtik el a tartozásokat, sokszor csak évek múltán, de átadják azt egy behajtó cégnek, és elég sok példa van rá, hogy évek múlva már százezres (!) összegű tartozással kopogtat a végrehajtó, nem érdemes kockáztatni

2018. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kifizetem, csak nem mindegy mennyit. De kifizetem, bármi is legyen az összeg. Tudom, hogy hibáztam. Köszönöm válaszod, szerintem 8000ft lesz a fizetendő
2018. ápr. 25. 18:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Valóban ennyit kell fizetned, az ellenőr hibázhatott. (Kedvezményes árú) bérletet kizárólag a településed s az iskolád/munkahelyed települése között lehet váltani. A barátozás/barátnőzés nem olyan cél, amit a közlekedési társaságok támogatnának, erre az esetre a megoldás a jegyváltás, vagy ha megéri, a teljes áru bérlet váltása.
2018. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!