Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy ismerősömnek szeretnék...

Egy ismerősömnek szeretnék e-vonatjegyet venni. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Utalni most nem lehet, ezért szeretném megvásárolni neki a vonatjegyet az interneten.

Ilyenkor elég a QR kódot elküldeni neki egy screenshot formájában? Ezt is elfogadnák az ellenőrök?



2018. ápr. 28. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

A QR kód mért jobb, mint az egész e-jegy?

A csősznek fogalma sincs ki és mikor vette

2018. ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%

Egyes, pont az a lényeg, hogy a teljes jegyet be kell mutatni, hiszen azon rajta van az utas neve és születési ideje.


Kérdező, nem elég a QR kód, a teljes jegyet be kell mutatnia mobileszközön vagy papíron, továbbá a személyazonosítás érdekében fel kell mutatnia a személyijét, jogsiját vagy útlevelét.

2018. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Még nem vettem igénybe ezt a szolgáltatást, ezért kérdezem. Köszönöm az eddigi információt.

Még azt szeretném megkérdezni, hogy ezt a teljes jegyet el lehet küldeni screenshot-ban és ezt el is fogadják, ha az ismerősöm nevére szól?

2018. ápr. 28. 12:09
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Hülyeséget írnak előttem. A jegyet pdf formában lehet letölteni, s a QR kód minden adatot tartalmaz.

A jegyvizsgáló nem jogosult igazoltatásra. Nem fog kérni semmiféle igazolványt, nem is teheti meg.

Az is teljesen mindegy, hogy a QR kód milyen formában van a telefonon, ha le tudja olvasni.

Ehhez internetkapcsolatra van szüksége. Többször találkoztam már azzal, hogy amikor mutatom a telót, csak legyint, mert nincs kapcsolat.

De nem ez a lényeg. Nézzük azt a felvetést, hogy a névnek egyeznie kell. De miért ne egyezne? Ha a kérdező Tóbiás Tódor Aranka, s Kismiklós Dávidnak veszi a jegyet, akkor nyilván névként ez utóbbit fogja beírni.

Szóval kérdező, semmi akadálya sincs annak, hogy így tegyél.

2018. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Én vettem már így egy barátnőmnek jegyet. Elküldtem neki a pdf-et, ő bemutatta telefonról, és semmi probléma nem volt.
2018. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
A QR kód arra való, hogy ne kelljen kinyomtatni és bemutatni a jegyet, hanem bescanneli és mindent lát. A 21. században élünk, nehogy már a QR kód ne legyen elég!
2018. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
A kalauzt csak a QR kód érdekli. Az okostelefonjára telepített programmal mindent ki tud olvasni belőle amire szüksége van. Mindent tartalmaz ami a jegyen rajta van.
2018. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Borzasztó kíváncsi vagyok, hogy akik a 3. választ lepontozták, miért tették.
2018. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Köszönöm a lepontozást, rendesek vagytok nagyon, egy jó szándékú és pontos válaszra 0 százalék... gratulálok.


Tehát: a MÁV-Start üzletszabályzata világosan fogalmaz, hogy az eredetileg megjelenő, teljes fájlt kell bemutatod nyomtatva vagy mobileszközön. Természetesen önmagában a QR kód minden adatot tartalmaz, de a jegynek alkalmasnak kell lennie arra, hogy azt az adatkapcsolat időszakos kimaradása esetén is lehessen ellenőrizni, legalább név alapján. Ez nyilván nem zárja ki teljesen a többszörösen nyomtatott jegyekkel való visszaélést, de a kockázatát csökkenti. Ezért ragaszkodik a vasúttársaság a teljes jegy bemutatásához. És igen, kértek már tőlem személyit többször is. Nem igazoltathat, de ha nem tartod be a szerződéses kotelezettségedett, miszerint igazolnod kell e-jegy használata esetén a személyazonosságodat, akkor az utazásból kizárhat.


Ez a jelenlegi szabályozás. Lehet utána olvasni és csak ezután kérek pontozási. Köszi.

2018. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt tisztázzuk, hogy pár hónapja már működik - ugyan még béta formátumban - a Vonatinfo applikációban történő jegyvásárlás, ami nem is QR kódot ad vissza, meg nincs semmilyen PDF.


Ha a jegy egy PDF fájlban van, akkor nem értem, mi a tökömnek kellene screenshotot csinálni róla, miért nem lehet a PDF-et továbbküldeni.


Ha az új fajta - nem QR kódos - e-jegyről van szó, akkor azt valóban csak screenshotolni lehet. Ha minden látszik rajta, el kéne, hogy fogadják, bár ott azért lehet olyan extra, hogy bele kell görgetni, meg pl. telefon elforgatására a kód nagyban jelenik meg, ezeket screenshottal nem tudod reprodukálni.

2018. ápr. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!