Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor szüntetik be a 100-as...

Mikor szüntetik be a 100-as vasútvonalon hétvégente a flirt vonatokat?

Figyelt kérdés

Hétvégente van olyan Záhony-Budapest sebesvonat ami flirt,aztán egy pár személyvonat is.


Nem jó ötlet errefelé ugyanis kisebb távú személyvonatoknak lettek gyártva,nem többszáz km-es távra.


Ahogy Esztergomba beindult a villanyvasút,flirtek járnak arra,a Monoriak meg a környékbeliek úgymond "sírnak" ,hogy tőlük vették el a flirteket és járhatnak csíkos ingával.


Mi keletiek nem sírunk,szívesen adnánk a hétvégi flirteket a monori vonalra ugyanis hosszú távon nem valami kényelmes,olyan mint egy városi villamos,nem vonat hangulata van.


Több ember is beszélt már róla,hogy nem sebesvonatra meg gyorsvonatra való,vasutasok is.


Én speciel jobban szeretek egy hagyományos fülkés kocsiban utazni pl. egy pesti sebesen,el is gondolkodtam,hogy mi lesz,ha az összes vonat flirt lesz erre is.


Ez végleges,hogy hétvégén marad erre flirt vonat vagy csak mostanában és majd beszüntetik?



2018. ápr. 29. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Végleges, a 100a-n egészen biztosan. Ezek szerint nem vágod, hogy a hétvégi kiadás azért tartható, mert az Egomi oldalban feleannyi vonat közlekedik a hétvégi ritkább menetrend miatt. Amúgy érdekesség, hogy még a 061-102 pályaszámú -tehát Esztergomra is dedikáltan vásárolt- Flirtök érkezése és monori személyben való járatása előtti időkben is jártak -értelemszerűen piros- Flirtök a monori oldalban hétvégenként. Ez már 2009 magasságában is így volt, pedig akkor még a 60 darabos piros flotta sem volt teljes.

Tehát a monoriban marad hétvégente a Flirt.

2018. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én a távolsági sebesvonatokra gondolok amik lemennek Záhonyig,Szolnokig 100a vonal,szolnoktól Záhonyig 100.


Azt viszont mondja meg valaki,hogy a 120-as vonalon van egy pár vonat ami Reggel lemegy Csabára ,ott van egy ideig,kora délután megy vissza a keletibe,tehát egy pár gyorsvonat ott is flirt csak fordítva mint a 100-ason,ugyanis ott munkanap flirt,hétvégén sima vonatszerelvényből van kiállítva.

2018. ápr. 29. 22:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy ez a Csabai vonalon miért van így?
2018. ápr. 29. 22:52
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

"Mi keletiek nem sírunk,szívesen adnánk a hétvégi flirteket a monori vonalra"


Beszélj a magad nevében. Én nagyon örülök, hogy végre európai szintre emlékeztető vonatok is járnak errefelé. A fecskéknél ("csíkos inga), amik szintén közlekednek erre hétvégente, sokkal kényelmesebbek, és nem érzem, hogy jobban feszengenék rajta, mint az ezeréves fülkés vackokon - pedig nem egy 50 kilós csontkollekció vagyok.

Plusz ugye Wi-fi is van rajtuk.

2018. ápr. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem csak én mondom.

Más is.

Még a mozdonyvezető ismerőseim is azt mondták,hogy ők sem vannak annyira érte,viszont van amelyik vezér azt mondta,hogy jó a flirt.

Elmegyek én is vele Szoboszló ,Ladány vagy Karcagig,de tovább menni fura vele vagy hogy is mondjam.

Fülkésben,ha este sötétben utazok és magam vagyok,a villanyt tudom kezelni,ha fel akarom kapcsolni felkapcsolom,ha sötétben akarok utazni lekapcsolhatom. Minden fülkében van külön kapcsoló.


A flirtben annyira világos van este,hogy nem látok ki,a sötét fülkésből szépen tudom nézni,milyen kivilágított város melett megyünk el.


A fecskéről inkább ne is beszéljünk.


Wifizni nem wifizek,csak,ha véletlen tényleg flirtre kerülök,ugyanis saját netem van a telefonomon. 4 giga,le sem netezem sose mindet a forduló napig.


Most az én nevemben beszéltem ahogy mondtad,de mindenkinek teljesen más a véleménye az egészről.

2018. ápr. 30. 01:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért lássuk be, hogy ezek elővárosi motorvonatok. Igen, nyáron isteni, hogy klímásak, de az ülések egyszerűen nem arra valók, hogy 3-4 órákat üljön rajtuk az ember. És a 4 kocsira jutó egy mosdó sem a távolsági forgalom sztenderdje.


Nyilván keleten is jó lenne frissíteni a járműállományt, de ennek nem.az a módja, hogy az adott feladatra nem alkalmas járműveket parádéztatunk hétvégente egy-két fordában.

2018. ápr. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a flirt-ok sokkal takarékosabbak is, ez is szempont lehet.
2018. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV-START ezer éve nem újított be távolsági vasúti kocsikat, azért járatja úton-útfélen az egyetlen újdonságát, a FLIRT-eket, parasztvakításként annak ellensúlyozására, hogy más fejlesztésre meg szarnak. Nem csak a keleti országrészbe, hanem nyáron pl. a Balaton déli partjára is, vagy az északira meg a Desirokat, amik hasonló státuszban kerülnek be távolsági forgalomra.
2018. ápr. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd amikor olyan embereket tesznek döntéshozó pozícióba, akik értenek is valamennyire a dolgukhoz. Szóval nem mostanában.
2018. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!