Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sinosz kártyával teljesen...

Sinosz kártyával teljesen ingyenesen vehető igénybe az magyarorszagi nagyvárosi tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Én pl. Budapesten használnám. Úgy tudom, a BKK jártaira 100%, egyéb járatokra (pl. MÁV és Volánbuszra) 90 százalékos a kedvezmény. Ezt jól tudom? A kísérőben nem vagyok biztos hogy az ő utazása mindig ingyenes-e ha velem utazik...

2018. máj. 8. 08:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Közben átjavítom a címet mert látom hogy a mobilon sikerült elgépelnem... tehát: Sinosz kártyával ingyenesen vehető igénybe a magyarországi, nagyvárosi tömegközlekedés?
2018. máj. 8. 08:34
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól tudod. Ahol ingyenesen utazol, ott a kísérőd is ingyen utazik, ahol 90%-os jeggyel, ott a kísérőd is 90%-os jeggyel utazik. Pontosítanám a megfogalmazásod, a helyi járatokon utazhatsz ingyen, a helyközi járatokon 90%-os jeggyel. Magyarul Budapest mellett bármely másik városban ingyen utazhatsz, ahol van helyi közlekedés. A városhatárt átlépő buszokon végig ingyen utazhatsz (a BKK buszokon, más városokban nézd meg a busztársaság honlapját), a HÉV-ekre kiegészítő jegyet kell venned. A MÁV és Volán járatokra az útvonal teljes hosszára jegyet kell venned, Budapesten belüli út esetén is.
2018. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos nem mindig egyértelmű, mi a helyzet. Az biztos, hogy a helyi közszolgáltatási szerződés alapján üzemeltetett járatokon ingyen utazol, Budapesten ez praktikusan az M1-M4, H5-H9, 1-298, 900-999 l, D11-D14 között számozott járatokat jelenti, legalábbis a város határán belül. De mondjuk egy vidéki nagyvárosban már mindjárt nem olyan egyszerű megmondani, hogy ha van helyi jarati szolgáltató, akinek helyközi járatai is közlekednek az adott településen, akkor a helyköziek be vannak-e vonva a helyi közszolgáltatásba vagy nincsenek... Szóval alaposan tájékozódni kell előre.
2018. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2018. máj. 10. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!