Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez a vonat többel ment mint 120?

Ez a vonat többel ment mint 120?

Figyelt kérdés

Egy Ceglédről Debrecenbe tartó személyvonattal mentem Debrecenbe és Kisujszállás Karcag között 128-at mutatott a telefonom.

A vonatinfo alkalmazáson amit telefonra lehet tölteni az mutatja a sebességet is.

128 km/h-t mutatott.


Sokan mondták,hogy az úgysem pontos,mert abroncskopástól függ,hogy kevesebbet mutat vagy többet az alkalmazás,viszont én nem hinném,hogy 8 km/h-val is téved,az szerintem sok. Esetleg 1,2,max 3 km/h-val mutat vagy kevesebbet vagy többet,én nem hinném,hogy 8 -at is tévedne.


Szerintetek kb. hánnyal ment az a vonat amit leírtam,amin űltem,ha 128-at mutatott,mert gyanítom nem pontos sosem? Szerintetek 120-nál azért többel ment?


Mennyivel lehet túllépni a 120-at? Van valami tűréshatár?



2018. máj. 9. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A vonatinfo alkalmazás is GPS adatokkal dolgozik, tehát az sem függ a kerékkopástól. Szóval igen, többel ment a vonat, mint 120.
2018. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. Van rajtuk abroncs, már bocs, pár kivétel ahol monoblokk kerekeket használnak, de ennyi.
2018. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szándékosan biztosan nem ment gyorsabban. Viszont pl. V43 esetében valóban fontos az abroncsvastagság. Ha új az abroncs, a Teloc óra szerinti 120 km/h a GPS szerint kb. 124-125.

Viszont ha a mutató egy mechanikus hiba miatt a 0 alatti területről indul (tehát amikor állsz, a mutató nem a 0 vonalára mutat, hanem nagyon kicsit az alá), ekkor ha a mutató 120-on áll (tehát a mozdonyvezető jóhiszeműen jár el, és 120-szal megy), akkor valójában már az óra szerint is 123-124-gyel megy, csak nem jó szögben áll a mutató (120-at mutat). Ezeknek a régi óráknak a hibahatára ±2,5%, ami 120-nál 3 km/h. Tehát 120 km/h mért sebesség 123 km/h-nál megfelelő. Új abroncsnál ilyen esetben lehetséges az, amit mértél. Az óra ír 120-at, ami valójában 123, de mivel közepes kopottságú abroncsra van tervezve, GPS szerint 128. Ebből baj nem lehet, egy 50-60 éves technikával nem lehet elvárni a ±1 km/h-s sebességtartást ilyen régi műszerekkel. Az újabb mozdonyoknál a kerékátmérőt is be lehet állítani, és a kopásnak (nem abroncsos, de esztergálásnál mindig csökken) megfelelően mindig jól mér (pl. TRAXX).


De az esetek többségében, mondjuk 10-ből 8 esetben szinte a GPS sebességgel egyező sebességet mér az 50-60 éves műszer is. Te azzal az 1-2 esettel találkoztál a 10-ből, ami kiugróan eltér.

2018. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!