Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van olyan ember még aki a...

Van olyan ember még aki a sebes, személy, gyorsvonatokat jobban szereti mint az IC-t?

Figyelt kérdés

Én,ha utazom,inkább személy,sebes vonatot választok,mert oda űlök ahová akarok és Debrecen-Cegléd között 2 óra a menetidő,IC -vel 12 perccel rövidebb csak.

Intercity helyjegyes és oda kell űlni ahová a helyjegy szól,ha háttal,háttal. Volt olyan,hogy 54 volt a helyem,egy másik férfinek 55,szemben volt és annyira nagyon hurutosan köhögött,de igazából ott kell maradni,máshová nem mehetek,el kell viselni,reménykedni,hátha nem ragad rám. Az megint más tészta,hogy elmentem akkor másik helyre és onnan meg durván elzavartak,hogy menjek csak onnan,oda ő fog űlni mert oda szól a jegye,onnan is elmentem és megálltam a peronon. Onnantól nem is cityzek,megyek sima vonattal,ott ha leűl egy pl egy influenzás utas mellém vagy szemben,nagyon köhög,elűlhetek máshová,mert ott nincs foglalt hely,ahová leűlök az onnantól az én helyem. Tehát ezt szeretem a sima vonatokban.


Csak látom,hogy rengetegen mennek intercityvel nagyon sokan,van aki azt mondta,hogy csak intercityven szokott menni,mással soha.


Gondoltam megkérdezem,hogy van olyan ember itt aki még olyan mint én,hogy nem nagyon szeret intercityvel menni inkább személy,sebes,gyors vonatokkal?



2018. máj. 9. 19:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Énsem szeretem, szeretej oda ülni ahol nekem szimpatikus. Meg az ára miatt is, túl drága nekem, igy sem olcso a vonatozás, hogy már nincs diákom, de az IC brutál lenne.
2018. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Az InterCity szolgáltatási színvonala és sebessége még mindig magasabb, mint a sebesvonatoké. Ez mindenképp vonzó az utasok számára.

2. A sebes- és gyorsvonatokat több vonalon (a debrecenin pont nem) olyannyira leépítették, hogy igazi tortúra igénybe venni őket az időbeli fekvésük vagy a menetidejük miatt. Lásd Pécs, Győr, de màr Miskolc példáját is.

3. Ezzel együtt nekem is jóval szimpatikusabb az, ha szabadon választhatok ülőhelyet, ráadásul én szeretek nézelődni is út közben, az pedig a légkondis kocsikból nem olyan jó. Így személy szerint inkább bokorugró személyvonattal megyek, ha időm engedi.

2018. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Az az igazi, amikor ugyanazon szerelvényben vannak a gyorsvonati és IC kocsik. Az biza nem ér oda hamarabb, cserébe, nem ülhetsz akárhova - ez mekkora baromság már a felárért.
2018. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen,pl. Szegedi,Lökösházi ic:)
2018. máj. 9. 20:51
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Amíg van szabad hely, oda ülsz az IC-n is, ahova akarsz. Persze, ha később másnak oda szól a jegye, át kell adnod a helyed.
2018. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem már nem egyszer volt olyan, hogy IC-n foglalásos helyre ültem, és ott is maradtam végig, mert valahogy sose került elő az ülést lefoglaló személy. :-]
2018. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Oda kell űlni ahová a helyjegy szól.

A helyjegyköteles vonatokon ez így van,nem máshogy.

Nem dísznek helyjegyes.

2018. máj. 10. 16:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik! Az a felár a garantált ülőhelyért, meg a légkondiért van és kevesebb is mint a tiszta csak Ic kocsikból álló IC vonatokon ha jól emlékszem.


Prbóljál meg péntek délután mikor az egyetemistákkal dugig van a vonat ülőhelyet találni Budapest-Szeged között ott mocskos jó, hogy van helyfoglalásos rész.

2018. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező! Köszönöm a lepontozást! Ezt írtad: "Oda kell űlni ahová a helyjegy szól." Nem, nem kell odaülni. Én úgy 50-100 alkalommal biztos mentem már IC-vel, és alig volt olyan, amikor tényleg oda ültem, ami a jegyen volt, és képzeld, egyszer sem szólt a kalauz.

Sokszor a jegykiadó rendszer idióta módon először megtölti az egyik kocsit, azután kezdi csak a következőbe eladni a jegyeket. Ilyenkor az egyik kocsi tömve van, a másik szinte üres. Én ilyenkor pl. megkeresem az üreset, és odaülök. Nem tudom, a mostani rendszer így adja-e még, a régebbi így csinálta.

A másik verzió, amikor van kerékpárszállító kocsi a vonatban, oda caak azoknak adnak el jegyet alapból, aki biciklivel utazik, ezért sok hely szokott lenni benne, oda is szeretek ülni. Igaz, hogy az általában "alacsonyabb komfortfokozatú" sima halbi kocsi, de én jobban szeretem, mert pl. lehúzható az ablak.

Amúgy én is alapból jobban szeretem a gyors/sebes/személyvonatokat, többnyire caak kényszerből szoktam IC-vel menni, amiikor nincs más alternatíva, vagy az lényegesen lassabb (pl. pécsi IC-k).

Ja, még elmesélek egy megtörtént esetet: egyszer annyira tele volt a vonat, hogy alig volt már 1-1 hely. Én gyerekekkel voltam, fülkés kocsi volt, de a helyünkön ültek, és más fülkében sem volt már 3 hely. Na akkor gondoltam, most ragaszkodni fogok a helyemhez, és szóltam az éppen arra járó kalauznak, hogy mi a problémám, mire ő közölte, hogy nem érdekli, hogy ki hova ül, oldjuk meg. Végül az utasok segítettek helyet szorítani egy másik fülkében.

2018. máj. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Oda kell űlni ahová a helyjegy szól,az megint más,hogy ahogy leírtam én is elűltem máshová,de hiába. Jött az utas és "elzavart",álltam mert nem űlök egy fertőző beteggel,nagyon köhögött. Más is szokta,hogy nem a helyére űl,de megy valaki,át kell adni.

Érdekes a Záhonyi ic-en is volt már ebből vita és szóltak a kalauznak mert nem tudtak kiegyezni az utasok,a kalauz mondta,hogy mindenki oda űljön már ahová a helyjegye szól.


Erre mit lépsz?


Tényleg nem rosdzindulatból,de te vagy olyan intercityvel mentél 50 vagy 100-szor ahová nem kell helyjegy csak pótjegy,olyan részben,vagy tényleg azt nézed,hogy neked jó legyen,nem veszed figyelembe hogy oda majd jöhetnek aki kifizette azt a helyet magának.

2018. máj. 11. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!