Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A taxisnak minek borravaló...

A taxisnak minek borravaló mikor csillagos égig menő árral. Dolgoznak?

Figyelt kérdés

Tegnap Hajdúszoboszlóról Debrecenbe mentem és lekéstem az utolsó vonatot. A jegy 370 forint lett volna ,de meg sem vettem,idő sem lett volna rá.


Haza kellett jutnom,ugyanis jött az éjszaka ezért muszáj volt a taxit választanom ami 6.700 forintért vitt haza.

Ugye 10 ezressel fizettem és mind egy szálig visszakértem a visszajárót,vagyis hát nem mondtam,hogy x összeggel kevesebbet vagy 7 ezerből kérek vissza.


Ma a barátaimnak meséltem és azt mondták,hogy jó paraszt vagyok. 7 ezerből kellett volna visszakérnem,hagyni kell nekik egy kis borravalót.


A pincéreknek igen,de a taxisnak is?


15×több volt a taxi ára mint a vonatjegy,a taxi mindig drága,mindegy menyit megy az ember taxival bármeddig nagyon drága,nagyon sokat kérnek,ezen felűl még borravalót kell a taxisoknam is adni?

Miért? Az az összes pénz az övé amit neki adtam,gondolom jön le adó stb. de akkor is a többi az övé mind.


A máv az nem vár el a 370 -es jegyhez sem borravalót,visszanyomják a kezembe az utolsó 5 forintost is ha ott akarom hagyni.



2018. máj. 11. 20:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

A MÁV nem haztól házik szállít, és ahoyg észrevetted, nem akkor megy, amikor neked megfelel - tehát ez már elég nagy különbség a két szolgáltatásban

Másodszor azért is olcsóbb a jegy, mert nem egy ember fizeti a költségeket, hanem az összes utas együtt.


A taxis meg abból, amit hivatalosan kér, legfeljebb 10 %-ot kap meg, a többi elmegy különbözö dolgokra. Meg mivel városon kivülre mentél, ezért az oda-vissza utat kell fizetned, mert neki a visszaút ugyanannyi költséget okoz.


Tényleg elég bunkó vagy!

2018. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Elárulom neked, hogy erre az útra a 6700 forint nagyon de nagyon jó ár!

Ha normális, szimpatikus a taxis akkor lehet neki borravalót adni :)


Én mindig csak haverokkal taxiztam de van amikor pár kilóméterre elkérnek 6000-et de volt, hogy nem ismertük a várost kihívtuk a taxist mondtuk, hogy hova szeretnénk menni és kérdezte, hogy most szivatjuk? mert az 2 utcával arrébb van :D

ingyen elvitt, nem fogadott el pénzt...


de van az ellentétje is amikor egy nagyobb útra elkér 60e forintot!

2018. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
És mennyibe kerül a teljes árú jegy erre az útra?
2018. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Ebben mi a bunkóság? A taxi egy szolgáltatás, igénybe vette és kifizette. Hol a gond?
2018. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A visszautat nem kérte ugya is akkor kapcsolta be a taxiórát amikor elindult velem és mikor megérkeztünk,kikapcsolta és amennyit az óra mutatott annyit kellett fizetnem. Ott volt az óravelőttem.

Amimor bekapcsolta az órát,egy métert mentünk talán már akkor 450 forintot mutatott.

2018. máj. 11. 21:58
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

Én sehol sem hagyok ott egy centet sem. Szlovákiai vagyok, szinte minden áru, bármenly üzletben (kivétel talán a CBA, X,99€... Nem hagyom ott azt 1 centet sem, pedig azért semmit sem kapok, de ha nekem csak 48 centem van akkor a 49 centes csokit nem adják oda! És kis idő alatt sok pénz összejön az 1 centesekből.


Taxi nálunk városban 1,5-2€ (450-600Ft kb) de mindig kicentezem az árat.


Egyébként nem érzem magam emiatt parasztnak, ugyanis még keresetem sincs, minden pénz számít.


F/18

2018. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Nézd, a borravaló egy sokat vitatott intézmény és igazából nehéz lenne visszakövetni, hogy miért, de úgy alakult: a taxisnak szokás adni. Én nyilván akkor adok, ha elégedett vagyok a szolgáltatással.
2018. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Ha én igénybe veszek egy szolgáltatást, akkor kifizetem a "szerződésben" meghatározott összeget.

Miért is fizessek többet?


"A pincéreknek igen,de a taxisnak is?"

De a pincéreknek miért igen?

Ha elégedett vagyok a szolgáltatással, akkor legközelebb is odamegyek. Ha nem, akkor nem megyek többet.


Döntse el mindenki, hogy akar-e adni vagy nem.


Nekem is egész nap az "ügyfelekre" szépen kell mosolyogni és udvariasan válaszolni, akár normális, akár gyökér.

És ezért semmilyen borravaló nem jár.

2018. máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%
ha kevés amit keres, akkor majd emel. a borravaló egy fasság. szolgáltatásnak van egy ára. ő megcsinálja a melót, te kifizeted. a tescoban sem adsz borravalót.
2018. máj. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél bunkó, nincs ez előírva. Az átlagembernek nem az ablakon szórják be a pénzt, sőt a munkák nagy részében még a borravaló eshetősége sincs jelen.


300Ft, nálam ennyiből szokott kijönni reggel a tízóraim sulis napokon.


Arról nem beszélve, ahogy egy előttem levő válaszoló is írta, sok kicsi, sokra megy alapon, most csak példaképp, egyik oszt társam szokott mindig büfében kv-t inni, 170Ft, 200-assal fizet a 30Ft-ot meg otthagyja... Jóformán majdnem minden 6. kv-ját " kidobja ".

2018. máj. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!