Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszsofőrnek miért nem adunk...

Buszsofőrnek miért nem adunk borravalót?

Figyelt kérdés
Régóta buszozok de még sose hallottam hogy valaki egész összegből kért volna vissza, vagy nem kérte volna az aprót. Vonaton viszont gyakran van az ellenkezője. Szinte mindenhol többet fizetünk ha csak pár forinttal is, étterembe, kisboltba, futárnak. Buszsofőrnek miért nem adunk? Vagy szoktak adni csak én nem vettem észre eddig?

2017. dec. 13. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Szoktunk. Megérdemlik, hogy gond nélkül vigyenek.
2017. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert sokan közülük rengeteget összelopnak, mikor zsebre dolgoznak és nagyon nehezemre esne még emellé akár plusz 5 forintot is otthagyni.
2017. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
pontosan. Amikor még szinte a fél lábam a betonon van, de már kérdezi, hogy "kell jegy?", onnantól minek is neki a borravaló?
2017. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vonaton sem szoktam, meg kisboltban is ritkán és nekem miért nem ad senki borravalót? :-)

Mondjuk távolsági busszal nem járok.

2017. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
inkább az a kérdés miért kap bárki is borravalót amikor csak a munkáját végzi?
2017. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
A buszvezető ne igyon :)
2017. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Remélem egyszer eltűnik a borravaló (meg a hálapénz). Aki magának dönti el az árat az szabjon olyat ami neki megfelelő, aki meg nem magának szabja meg azt fizessék meg rendesen. Tudom, bilibe lóg a kezem. ;)
2017. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A jó édes ***** válasza:
43%
Nyugdíjasok pl. szoktak - szerintem rossz szokás.
2017. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Lehet,hogy valaki ad, csak pont, amikor nem látod, egyébként tökre gyakori, mindennapos dolog a közlekedés, így se olcsó, meg akkor még föltartanánk, hogy tökölnénk, hogy fogadja már el az aprót, annyival később indulhatna el a busz, már nyavalyognának a többiek amig ezt megbeszélik. Meg amúgy nem is gondolják, nem is jut eszükbe az embereknek, hogy lehet, hogy kéne, mert azt ilyen egyszeri alkalmaknál szokták , olyankor jut eszébe az embernek. Pl pizza, könyvrendelés, egyéb éttermi kiszolgálás; meg azok a kiszolgálások konkrétan neked szólnak, de egy buszt az összes utassal alap, hogy biztonságosan eljuttatunk a célállomásra.
2017. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Nos, időközben eszembe jutott, hogy adtam én jattot már buszsofőrnek, de annak oka volt: menetrend szerint közel s távol sem volt megálló az úticèlom közelében, de egy jelentéktelen összegért hirtelen lett. Nyilván ez sem egy tökéletes megoldás, mert zsúfolt járatoknál ne tartsuk már fel egymást mindenféle plusz megállásoknál, a kevésbé kihasznált vonalakon viszont az előre kijelölt megállóknak nincs különösebb értelme.
2017. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!