Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a főbb Budapest-Nyíregy...

Melyik a főbb Budapest-Nyíregyházi vasútvonal vagy egyforma fontosságú?

Figyelt kérdés

Két Bp-Nyiregy vonal van,a keletiből Miskolcon át,a nyugatiból Debrecenen át.


Noha a Miskolcon át Nyiregyre vezető vasútvonal Mezőzombortól csak egy vágányos és nincs annyi vonatforgalom mint a 100-ason,de a nyíregyházi utasok inkább Miskolcon át a 80-as vonalon utaznak Pestre ic-vel9,kevesen járnak a 100-ason Nyiregyről Pestre,mert Miskolc felé valahogy jobban odaszoktak pedig egyforma- formaa menetidő mind a két úton. A 100-as vonalon inkább Debrecenből utaznak Pestre ic-vel,Debrecenből viszont senki sem megy szerintem a 80-ason Pestre,mert butaság lenne. Ezért is üres szinte a 100-ason közlekedő ic,Nyiregytől Debrecenig és fordítva,illetve nem üres,mert a díjmentes helyjegynek köszönhetően a Nyiregyiek sokan járnak vele Debrecenbe vagy épp fordítva.


Viszont a 100-as vonal Bp nyugatitól Nyíregy felé több vonatot bonyolít le,de többnyire nyiregyháziak kevesen vannak. Inkább Bp-Debrecen között vagy aki Záhonyba megy vannak többen.


Kérdésem:

Melyik a fontosabb Bp-Nyíregyházi vasútvonal,a Miskolcon át vezető vagy a Szolnok-Debrecenen át vezető?

Vagy épp egyforma?


Azért nem tudom,hogy melyik a fontosabb,mert ahogy írtam egyiken az utasforgalom több Nyíregyházára,másimon viszont tiöbb vonat jár Nyiregyre. Nem tudom,a vasút melyiket veszi figyelembe.


Egyébként Szombathelyre is ugyan ez vonatkozik,két vonal van Pestről,Keletiből Győrön át,déliből Veszprémen át,de nem ez a kérdés hanem a nyiregyházi vonalak.



Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. máj. 15. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom azért választják a miskolci vonalat, mert kevesebb a megálló, kevesebb az utas, több a hely.

Szerintem csak kör-IC megy a Nyíregyháza-Miskolc-Pest útvonalon, sebes viszont nem, így azt mondanám fő útvonalnak.

2018. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs már kör IC, Nyíregytől mennek addig is járnak az intercityk mind a két vonalon.


Vannak azért sokan arra is.

Nyiregyen sokan felszállnak,Szerencsn is Tokajba asszem nem nagyon,meg Miskolcon is van pár felszálló.


Én debreceni vagyok,háromszor mentem arra ic-vel,mikor Miskolcra mentem,ugye mi mással mentem volna,de Pest felé ugye evidens ,hogy Szolnok felé megyek és ahogy bejön Nyiregy felől a vonat Debrecenbe telik meg szinte.


Amikor megyek Kecskemétre,leszállok az IC-ről,Cegléden,ott átszállok a Szeged gyorsra/ic kocsi ott együtt jár,azon a vonalon vannak még nagyon sokan:D .

2018. máj. 15. 20:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a 100-as a fontosabb vonal, viszont utasforgalmi szempontból nem helytálló amit írtál. Nyíregyházáról is inkább a Nyugati felé utaznak az emberek a 100-as vonalon. Te gondolom az esti utasforgalomra alapoztad a véleményed, bár nem írtad pontosan, hogy mikor utazol, mikor látod üresnek az IC-ket. A 100-as vonal előnye a 80-assal szemben az órás ütem, az IC-k is és a sebesek is órás ütemben járnak, míg a 80-as vonalon csak 2 óránként megy IC, és talán a kevesebb megálló miatt is rosszabb ez a vonal. Ha a Nyugati felé megyek és Pesten akarok leszállni, akkor van erre lehetőségem Kökin, ahol a 3-as metró csatlakozása elég fontos, Zuglóban, ahol az 1-es villamos és 1-es metró csatlakozása lehet szempont, és a Nyugatiban, ahol szintén a 3-as metróra és a 4-6-os villamosra tudok átszállni. Ezen vonalak mindegyike fontos a budapesti közlekedésben, így tehát a 100-as vonalon utazva és 1 átszállással a tömegközlekedésre azon helyek szinte mindegyikét le lehet fedni, amiért az emberek Budapestre utaznak. Míg a Keleti felé utazva fontosabb átszállási kapcsolat a 2-es és 4-es metró, esetleg a 7-es busz és a nemzetközi vonatok(hozzáteszem, hogy aki külföldre utazik, az inkább a reggeli Hortobágy EC-t választja, ami szintén a 100-as vonalon közlekedik, bár később átmegy a 120-asra és a Keletibe érkezik).


A 100-ason közlekedő IC pedig sosem üres, nem egyszer utaztam már Budapestre Nyíregyházától úgy, hogy az IC egyik kocsija már itt teljesen megtelt és a többi kocsiban sem volt már túl sok hely, Debrecenben pedig csak néhány ember szállt le. Visszafelé úton is volt már olyan, hogy nem tudtam helyjegyet venni, mert tele volt a vonat, és Debrecen után is bőven volt rajta utas.

2018. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!