Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Közlekedési Központokat nem...

Közlekedési Központokat nem lenne jobb visszanevezni Volánra? Dél-Dunántúli Volán, Észak-Magyarországi Volán így tovább.

Figyelt kérdés
Tudom apróság, de nekem még annyira rájár a szám, hogy a helyi buszos céget volánnak hívják, a buszvezetőket is mindenki volánosnak hívja, nem lettek kákások, a buszos telep a volán-telep és ráadásul a Volánbusz az maradt Volánbusz, az miért tarthatta meg a nevét? Nem bánom, csak furcsa hogy a többiek az összevonás után már nem volánok, hanem Közlekedési Központok.
2018. máj. 18. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is furcsa, hogy így hívják őket, szerintem súlyos fogalomzavarban szenvedett, aki ezt a nevet adta a volánoknak, mert ezeknek közük nincs a közlekedési központokhoz.
2018. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egykori Volán-társaságok összeborításából létrejött működésképtelen, de állami pénzekkel jócskán megborított trágyadomboknak valóban túl erős a "közlekedési központ" név, mert ahhoz legalább annyi kellene, hogy a buszközlekedésen túl is lássanak.

Ám jelenleg nem támogatom az átnevezést. Millió meg egy fontosabb dolga van ezeknek a cégeknek, először azokat oldják meg, majd utána lehet elmélkedni az elnevezésükről.

2018. máj. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan mint nálunk vasúton az EU szabvány szerinti számozás hiába jött már be hét éve, általában mindenki ugyanúgy vagy becenevükön vagy a régi pályaszámukon nevezi a gépeket.


Sok vizet nem kavar.

2018. máj. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Az évtizedek alatt megszokott elnevezések helyett az újat megszokni nagyon hosszú idő. Budapesten is a többség BKV-val jàr, pedig hosszú évek óta a BKK a közlekedésszervező, de vonatkésés esetén sem a Startot szidod, hanem úgy általában a MÁV-ot. Ezen kívül 40-50 fölött a Nébih helyett a Köjált keresed, ha egeret találsz a csipszeszacskóban és a tanácshoz mész, nem a kormányablakba.


Ezzel együtt a közlekedési központ elnevezés valóban egy erős túlzás, hiszen ez inkább egy közlekedésszervező-megrendelő szervezetnek lenne találó név.

2018. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
A kérdező a KK-n is csomót keres :)
2018. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

"A kérdező a KK-n is csomót keres :)"

Ez nagyot ütött.:D


Valóban nem sok értelme van a KK-nak.

Akkor lenne értelme, ha úgy működne mint pl a BKK.

Azaz a bérletem érvényes lenne buszra és vonatra* is.


*Az adott szakaszon közlekedő személyvonatra, hévre.


Pl:

Oroszlány- Tatabánya. A vonatokat is a KNYKK rendelné meg, de a Máv akárki üzemeltetné. Igy a bérlet is jó lenne buszra és vonatra is.

Külföldön ez működik. Ráadásul zónákra van osztva a terület, nem Km-re.

2018. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

"Ezen kívül 40-50 fölött a Nébih helyett a Köjált keresed, ha egeret találsz a csipszeszacskóban és a tanácshoz mész, nem a kormányablakba."


Ilyen rég nem jártam már arrafelé?

Köjálra még emlékszem,bár utolsó emlékem ANTSZ. :D

Tanácsra is, de önkormányzathoz jártam meg okmányirodába. :d

2018. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem totál mindegy hogy vannak nevezve.
2018. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk Kaposváron lesz intermodiális csomópont, aminek az a lényege, hogy a vasút és buszállomás egy helyen van, de ez akkor lenne közlekedési központ, ha össze lenne a kettő (vasút és a busz) hangolva. Van ahol a Közlekedési központ helyi járatot is végez pl.ÉNyKK
2018. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

9. Az ország nagyobbik részén a volántársaságok látták el a helyi közlekedést, csak Pestnek, Miskolcnak, Pécsnek, Kaposvárnak volt sokáig saját buszos közlekedési cége, azóta már Debrecenben és Tatabányán is a város üzemelteti a közlekedést, de a városok többségében még a volánok kezében vna az irányítás.


A kérdezőnek meg, jobb volna, de a fejesek így döntöttek, ahogy az is jó volna, ha legalább több Közlekedési Központ járna színes buszokkal. Mert egyedül az ÉMKK választotta a sárga színt a többiek mind fehér és rá a logo. Régen minden volánnak saját arculata volt, most meg dögunalom az egész.

2018. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!