Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan volt velem ilyen a...

Jogosan volt velem ilyen a buszsofőr? Nemhogy kisebb megállókban is meg kellene állnia ha gombot nyomok?

Figyelt kérdés

(Kiskunhalas-Jánoshalma, 14:00-as járat)

10 percet késett, nem szóltam érte. Már a bérlet felmutatásánál fura volt az egész mert csak annyit mondott rá hogy "mit tudom én, hogy jó-e".

Nem szoktam végállomásig menni, hanem már 3-4 km után leszállok az egyik buszmegállóban. Meg is nyomtam a gombot, erre ő hogy "de hamar megnyomtad". Elmondtam neki hogy hol szeretnék leszállni, az volt a válasza hogy "azt elfelejtheted, gyorsjárat vagyunk, legközelebbi megálló Kunfehértó és most nézhetsz így rám".

Gyorsan hívtam apát, gondolom megijedt hogy kit hívok és akkor megállt hozzátéve bunkó hangnemben hogy "nesze, ez volt az utolsó hogy megálltam, szívesen.."



2018. márc. 27. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Jogos volt a buszsofőr részéről.

A gyorsjáratok nem állnak meg minden kis buszmegállóban, amit amúgy megnézhetsz a neten is(mármint,hogy melyik busz mikor és hol áll meg)

2018. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

A stílussal valóban komoly gondok vannak, az biztos, ha gondolod, jelezd a szolgáltató felé, mert teljesen indokolatlan így beszélni bármilyen utashoz. “Mit tudom én” helyett “Sajnos nem tudom”, “De hamar megnyomtad” helyett “Pontosan hol is szeretnél leszállni?”, “Azt elfelejtheted...” helyett “Sajnos a következő megálló Kunfehértó, ezzel meg ezzel a járattal tudsz visszafelé utazva eljutni a célodig”.


Azonban abban teljesen igaza van, hogy gyorsjárat és nem áll meg Kunfehértóig. Fél órával később van alapjárat.

2018. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha a kérdező annyi idős, hogy még apucit hívogatja, ha baj van, akkor sajnos jellemző, hogy a sofőr bácsi rajta vezette le a munkahelyi stresszt. Vannak ilyen modortalanságos emberek.
2018. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Ha gyorsjárat volt, akkor miért is reklamálsz? te pont akkora bunkó voltál(vagy)mint a sofőr.


ha jön a járat, tedd fel a szemüveged, és csak a lassúra szállj fel.

2018. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Négyes, nem a kommunikáció tartalmával volt itt a baj, hanem a stílusával. De azzal bizony komoly gondok voltak.
2018. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés alapvetően arra vonatkozott, hogy meg kellett volna a megállóban állnia a sofőrnek. Erre a válasz nem, a 14:00-s gyorsjárat, Kiskunhalas, Petőfi u. 40. után Kunfehértó, bejárati útnál áll csak meg.

Meg kell nézni a [link] oldalon, hogy melyik busz hol áll meg, vagy felszálláskor a sofőrt megkérdezni, hogy: "Csókolom, Füzespusztán megáll?"

2018. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

A bunkósága nem volt jogos, de nem is kellett volna megállnia.


Gyorsjárat NEM áll meg Mucsaröcsöge alsó-felsőn, meg még három másik zsákfaluban.


Apucihoz szaladgálás helyett meg szedj kis tköt magadra.

2018. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es,6-os válaszolóval teljesen egyetértek, magáról a kérdésről nem is mondanék mást. Annyit tennék még hozzá, hogy itt több válaszoló azt emlegeti, hogy a kérdező "apucihoz rohangál" meg hívogatja. Esetleg abba gondoljatok bele, hogy talán a kérdező, ha már nem jó buszra szállt fel, akkor azért hívta fel az édesapját, hogy a távolabbi megállóba érte tudna-e menni. Amennyiben a kérdező gyerek, illetve nincs visszafelé buszjárat belátható időn belül, akkor ez szerintem teljesen indokolt.
2018. márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!