Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőrök miért indulnak...

A buszsofőrök miért indulnak nyitott ajtóval?

Figyelt kérdés
Főleg a régebbi, Ikarus buszokon figyelhető meg, hogy a végállomáson, amikor az utasok leszálltak, nyitott ajtókkal mennek még tovább a másik, induló kocsiállásra, pihenőhelyre stb.. Ez "menő" a körükben, esetleg szellőztetnek így, "elfelejtik", hogy nyitva vannak az ajtók vagy más oka van?

2018. máj. 28. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű szellőztetnek...azokon a buszokon nincs légkondi...
2018. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt szellőztetnek, főleg ilyenkor. Azokon a buszokon nincs klíma, és hiába vannak nyitva az ablakok az baromi kevés hozzá. Sokszor láttam olyat hogy az első ajtó is nyitva volt menet közben amikor kevés utas volt és egyik sem állt, meg ült az ajtó közelében. Mondta is a sofőr hogy akár lehet, akár nem, muszáj nyitva hagynia ha nem akarunk tömegesen megfőni a buszon így addig hagyja nyitva ameddig lehet hogy menetközbe is jól kimenjen a forró levegő.
2018. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jobb esetben csak hűtik az utasteret, de van amikor büdös is az utastér(akkor még káromkodni is szokott némelyik)

Csak viszonyításként: én egy ázsiai országban vidéken voltam buszsofőr, ahol simán fölszálltak állatokkal is olyan emberek, akik soha nem fürödtek. szerencsére csöndben figyeltek, mert fehér buszvezetőt még nem láttak. persze ettől még eszméletlen szag volt


ilyen hülyeséget kérdezni, hogy ez menő a körükben? ennyire már ne nézd le a sofőröket(sem)

2018. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem nézem le a sofőröket, csak látom, hogy némelyik 1-esben bőgeti a motort és azért sem vált, végig így megy az állomáson, meg van, amelyik direkt lendületből áll be, nagy sebességgel. Közöttük azért nem lenne csoda, ha "menőségből" csinálnának dolgokat. Igaz?
2018. máj. 28. 19:28
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Képzeljétek, én a 12-es villamoson is utaztam úgy, hogy nyitva volt a hátsó ajtó, szintén nyáron. Csak mi voltunk a hátsó kocsiban, igaz ez még a '90-es évek közepén volt, amikor a 12-es is 3 kocsiból állt.


De pár éve történt, hogy az 5-ös busz Nagy Lajos király útja Czobor utcától nyitott hátsó ajtóval indult el. Sokan voltak a buszon, úgyhogy mindenki el kezdett előre üvöltözni, néhányan úgy visítottak, mint a szopósmalac, tiszta kabarészínpad volt az egész jelenet, pedig nem is mentünk gyorsan. :D

2018. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálják szellőztetni az utasteret. Az más kérdés, hogy teljesen szabálytalan nyitott ajtóval menni, akár állnak utasok az ajtónál, akár nem.
2018. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Szellőztetnek. Lehet, hogy szabálytalan, de ha nincsenek utasok a buszon, akkor semmi veszély nincs benne.
2018. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy menőznének, a buszok többsége élőhalott roncs. Ha egy adott fokozatban mennek csak, akkor feltehetőleg váltóhibás.

Újabb buszokon (minden ami nem Ikarus) nem is lehet nyitott ajtóval elindulni, egy "ajtófék" nevű szerkezet behúzva tartja a fékeket amíg egy ajtó is nyitvavan.

2018. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek pontozva, de én a zárt ablakos időszakban kultiválnám, ha a végállomáson mennének pár métert nyitott ajtóval.


Nagyon elhasználódik a levegő, főleg tömegben, egyedi ajtózásnál és ahol szélfogók vannak, a megállókban semmi levegő sem jön be.

Azért ez egészségtelen szerintem.


Nyáron meleg van, de legalább az ablakokon jön be friss levegő.

2018. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kár, hogy a modern buszokon nincs, vagy kicsi az ablak. A légkondinál szerintem azért sokkal jobb egy kereszthuzatos levegőfrissítés. Tegyük hozzá, sajnos nem is mindegyik buszon alkalmaznak légkondit, még ha van is.
2018. jún. 11. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!