Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehet eljutni a Ferihegyr...

Hogy lehet eljutni a Ferihegyről a Keleti pályaudvarig? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom hogy voltak már ilyen kérdések, de sajnos egyik sem vált a segítségemre, meg úgyis régen voltak azok kiírva. Azóta hallottam, hogy változott pár dolog.


A Ferihegyről kéne eljutnom a Keletiig. Sajnos egyáltalán nem értek a pesti közlekedéshez, úgyhogy kérlek legyetek szájbarágósak.

Melyik a legegyszerűbb út? Szeretném, ha minél kevesebb lenne az átszállás, és inkább csak busszal ha lehet, tehát metrót ne...

Ha úgy van, 15-20 perc séta belefér ha úgy egyszerűbben meg lehet oldani. GPS-em lesz a telefonon.

Illetve, meg lehet venni minden jegyet előre az interneten? Csak mert nem szeretek ezzel bajlódni, és forintom sem lesz valószínű. Apró pláne.

Köszi előre is a segítséget.



2018. máj. 30. 11:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja még annyi lemaradt, hogy egy Szolnok felé tartó vonatra fogok felszállni. Nem tudom, hogy szükségszerű-e bemenni a keletiig.
2018. máj. 30. 11:02
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
legegyszerűbb a 100e-vel bemenni a deákig, majd onnan 2es metró a keletiig... tudom metró. de ez a legegyszerűbb és leggyorsabb.
2018. máj. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most biztos hülyeséget kérdezek.. De ha a Deákon vagyok, akkor ott van azonnal metróállomás valahol? És közvetlen a keletiig visz? És akkor mindenképp be kell menni a városba, ugye?

Bocsi ha et kicsit nekem idegen. Olyan mintha azt mondanám nektek, hogy sétálj fel a High street-re, majd szállj le az Ealand road-on.

Ugye a buszokon ki van írva, hogy mikor melyik állomás következik?

2018. máj. 30. 11:12
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
ki van írva vagy legalább bemondják. töltsd le a bkk futár alkalmazást, beírod honnan hova, és megmondja hogyan. igen, deákon van egyből metró, kb ott ahol a 100E lerak. felszállsz a 2esre, és az a keletiig visz.
2018. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Metro nelkul:


100E-vel az Astorisig, onnan 5, 7, 8, 110, 178 busz a Keleletiig.

2018. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#3-as, 7-es, 8-as, köszönöm! Meg is nézem az appot.
2018. máj. 30. 11:22
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha Szolnokra mész, akkor felesleges a Keletibe menni, mert Ferihegy vasútállomástól is mennek oda vonatok, ahova a 200E busszal juthatsz el. A pontos úticéltól függ az, hogy megéri-e Ferihegyről menni vonattal, vagy a Keletiből célszerű menni. Ha a Keletibe mész, akkor gyorsabb a Kálvin tértől 4-es metróval menni, addig a 100E-vel. A jegyeket a reptéren meg tudod venni bankkártyával is, interneten csak a vonatjegyet tudod megvenni. A 100E-re külön repülőtéri vonaljegyet kell venned, ami 900 Ft-ba kerül.
2018. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi az adminoknak, hogy rendbetették a válaszokat😊 Ezer hála.


#8 Köszi. Igazából Békéscsaba lenne a cél. Az a vonat vajon megáll a ferihegy mellett? Vagy ha jól tudom, van olyan vonat ami elmegy a ferihegy melett, csak annyi, hogy Szolnokon át kell majd szálljak.

Mindjárt utána is nézek a ferihegy vasúttól. (Ha van ilyen.)


Jelenlegi álláspont szetint, 100e-vel bemegyek az Astoriába, onnan meg visszasétálok a keletiig, ami elvileg csak fél óra. De ha mondjuk pont olyan repülő lesz ami késő este ér be, akkor meg ugyanúgy az Astoriától megyek busszal tovább. (Vagy a deáktól metróval, még nem tudom melyikel fogok a legkönnyebben eligazodni.)

Vagy megnézem most azt a lehetőséget, hogy hogyan működik az, ha nem megyek be a belvárosba és a ferihegytől szállok fel a vonatra. (Vagy nem tudom)

2018. máj. 30. 12:14
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 Köszi megtaláltam. Akkor a 200e-vel kell átmenjek a Ferihegy vasútra, ahonnan óránként megy vonat szolnok fele. 1-3 átszállásos, de az végülis nem probléma hogy nem közvetlen.

Viazont éjfélkor megy onnan az utolsó vonat, szóval ha később érkezik meg a repülő, akkor meg bemegyek a belvárosba, mert onnan 1-kor megy az utolsó.

De ha azt is lekésem, akkor nem tudom, keresek másik alternatívát. Hátha van

2018. máj. 30. 12:30
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Sok opciód van és sok egyelőre ismeretlen tényező is, íme egy összefoglalás:


1. A leggyorsabb 200E busszal elmenni Ferihegy vasutallomasig és onnan Szolnok vagy Cegléd+Szolnok átszállásokkal eljutni Békéscsabára.


2. Ha sok a csomagod és nem akarsz átszállni sokszor, a legjobb 100E busszal a Kálvin térre utazni (és nem a Deák térre), mert ott van lift az M4 metró állomására, ahogy a Keleti pályaudvaron az M4 metró vegallomasan is van lift. Ezeket könnyű megtalálni is, a Kálvin tér közepén egy liftház elég feltűnő, a Keletinél pedig alaposan ki van táblázva az út a pályaudvar fele. A Keletiből pedig közvetlen vonattal Békéscsabàra,


3. Ha későn ér be a gép, a 100E és 200E buszok akkor is sokáig járnak, alig pár óra uzemszunete van a 100E-nek, a 200E 0-24 óráig jár majd június 16-tól, (de addig is van éjszakai busz a reptérről: 900-as). A 100E-vel el tudsz majd jutni az Astoriáig (ma még nincs benne ez a megálló a menetrendben, de éjszaka benne lesz) és onnan a 907 908 931 956 990-es buszokkal a Keletiig. Ha a 200E buszt vagy a 900-ast használod, le tudsz szállni Ferihegy vasútállomásnál, ahonnan éjszaka is mennek vonatok Szolnokig, talán csak 2 körül nincs vonat.

2018. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!