Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az igaz, hogy a mozdonyvezető...

Az igaz, hogy a mozdonyvezető menet közben nem beszélhet?

Figyelt kérdés
2018. jún. 16. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Igaz. Kivéve magában, esetleg fennhangon. A mozdonyvezetés sem játék. Akkor a pilóták miért beszélhetnek? Mert az kétszemélyes buli.
2018. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Dehogynem. Én utaztam régebben többször is mozdonyon ismerős pilótával, eldumálgattunk.
2018. jún. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
56%
A fenét...Nekem pont ők mesélték, hogy bizonyos szakaszokon még alszanak is.
2018. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem egy vasutas ismerősöm mondta ezt hogy a szabály tiltja, azt hiszem csak egy adott sebesség felett, de erre már sajnos nem emlékszem :\
2018. jún. 16. 19:42
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Azért nem beszélhet, mert nincs kivel. Szabály szerint ugyanis csak ő tartózkodhat a vezetőálláson.

Attól tekintsünk el, hogy néha a JV bemegy valamilyen ügyben.

2018. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

már nem alhat, mert van írisz figyelő is, és még néhány mókás, de hatásos ellenőrző funkció.

a kamerák meg amúgyis mutatnak mindent..pályát, fülkét, műszereket.

2018. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"már nem alhat, mert van írisz figyelő is, és még néhány mókás, de hatásos ellenőrző funkció."


őszintén, ezt mégis honnét vetted? Éberségi van, illetve a legtöbb vonalon van jelfeladás, annyit tesz, hogy ha elmegy pl egy vörös jelző mellett akkor befékez. De ez nem Japán, hogy íriszfigyelés stb.


A beszédről meg annyit, hogy CSM korszak előtt konkrétan kötelező volt bemondani a jelzést, amit a VVK konkrétan szóban köteles volt nyugtázni.


Amúgy meg semmi nem tiltja a beszédet, nincs olyan mint buszokon, hogy kérjük ne zavarják beszélgetséssel stb.

2018. jún. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szabály szerint ugyanis csak ő tartózkodhat a vezetőálláson."


Azért ez így nem igaz. Elég sokféle helyzetben tartózkodhat a mozdonyvezető mellett még másik dolgozó. De ezekbe ne menjünk bele, látom, nagyon nincsenek képbe errefelé az emberek. Hogy nem beszélhet-e menet közben a mozdonyvezető... Ilyen vicceset rég hallottam! Írisz szkenner... :D Igen, persze.

2018. jún. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!