Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha autómatából veszem, miért...

Ha autómatából veszem, miért igazolvány/kártya számot kér?

Figyelt kérdés

Van dolgozói MÁV bérletem Debrecen-Hajdúszoboszló között,tavaly volt a 33%-os nyári kedvezmény,ha pl. Hajdúszoboszlóról Karcagra utaztam jogosult volam rá,mert volt egy másik viszonylatban dolgozó bérletem.

A pénztáros mindig elkérte a bérletet és rávezette a 33-as jegyre a bérletszámot.


Egy jó ideje autómatából veszem a vonatjegyet,ha másfelé utazok,mert 5%-al olcsóbb.


Ma is utaztam,az autómatából ki lehet keresni,hogy dolgozói bérlethez nyári kedvezmény és kiírja,hogy adja meg igazolvány/kártya számát.


Én azt vártam,hogy azt írja majd ki,hogy adja meg a jegy számát.


Eztvnem értettem és a pénztárnál akartam jegyet venni inkább de sokan voltak és az automatából megvettem most teljesárút.


Ha autómatából akarom megvenni,miért igazolvány/kártya számot kell megadni?

Tavaly jegyszámot írtak rá.

De már a 33-as jegyet is autómatából akarom venni,mert további 5%-al olcsóbb,olyan mintha 38 % lenne,értitek.


A személyi igazolvány számra gondol az automata és azt írjam rá?

A kártya mi?



2018. jún. 21. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Gondolom így egyszerűbb strukturálni az adatbázist. Egy felhasználó = egy igazolvànyszám míg egy felhasználó = minden hónapban más bérletszám. Az első megoldást használva sokkal egyszerűbb statisztikákat készíteni.
2018. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!