Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vehetek tanulóbérletet a...

Vehetek tanulóbérletet a nyári munkához?

Figyelt kérdés
Diákszövetségen keresztül vállaltam munkát a nyárra, vonattal a saját városomtól Budapestre járok be. A kérdésem az lenne, tudok-e a diákszövetséggel vagy az engem alkalmazó céggel kötött szerződésemmel tanulóbérletet vásárolni? Jóval olcsóbban megúsznám a közlekedést, de nem tudom, a nyári munkába járás "gyakorlati oktatásnak" számít-e.
2018. jún. 29. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
2018. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít annak. Tanulóbérletet csak a lakcímed és az iskolád székhelye vagy gyakorlati oktatási helye között válthatsz, a diákmunka helyszíne sehogy nem hozható ezzel össze. Viszont a MÁV-START hála a jó égnek rájött, hogy van ilyen jellegű igény a diákoktól, ezért kitalálta a Vakáció bérletet, ami lehet, hogy neked is jó lesz. Tessék szépen megkeresni és megnézni, hogy megfelel-e!
2018. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha alapból Budapestre jársz be, akkor oda gond nélkül vehetsz bérletet egész évben, nincs lekorlátozva a tanévre.


Ha viszont nem, akkor az iskoládnak ki kell állítani egy igazolást, hogy az gyakorlati hely, márpedig ha jól értem nem az, ez esetben nem tudsz mit csinálni az 50%-os diákkedvezményre vagy jogosult csak.

2018. jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor, hogy ha az iskola, ahova jársz, szintén Budapesten van. Egyébként 50%-os diák.
2018. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 50%-os 30 napos bérletet akartam, venni. Erre a MÁV közölte, hogy ilyen nem létezik. Maradt a teljes árú...
2018. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5


Tényleg nem létezik 50% kedvezményű bérlet. Viszont 50% kedvezményű jegy létezik, amelyre nappalis vagy estis diákként bármilyen viszonylatban jogosult vagy. A teljesárú bérlet 40 darab teljesárú jegy ára (kivéve 5 km-es bérlet esetén, mert 5 km-es jegy már nem létezik), vagyis jobban megéri inkább minden nap jegyet venni 50% kedvezménnyel, ha jogosult vagy rá, és a munkahely sem fizeti ki a bérleted.

2018. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!