Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A helyijáratos vagy a távolság...

A helyijáratos vagy a távolsági buszokat szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Mind a járművek, mind maga az utazás tekintetében érdekelne a véleményetek. Elsősorban olyanoké, akik szeretnek utazni, nem csak kényszerből választják a buszt.

2018. júl. 4. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Városi buszok, azon belül is Miskolc :)
2018. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Távolsági, a kényelem miatt.
2018. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én a helyi közlekedésben a nyüzsgést, a gyakori megállásokat, az ajtók ki-be csukódását, a hangos bemondást (már ahol van) és a jó esetben sűrű menetrendet szeretem.


A távolsági kicsit monoton nekem, de az igaz, hogy kényelmesebbek azok a buszok (van, amelyiken tv is van), és azért annak is van egy hangulata, ahogy 50-100 km-eket lehúznak, megérkezni tök idegen városba stb.. :o)

2018. júl. 4. 20:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt a helyijarat kesz kabare, igazi videkies, imadom. Marika neni minden csutortokon megy a piacra, ezert Marika neni haza elott megallunk, addig nem indulunk, amig nem jon. Valaki beakar szaladni a vasipariba, akkor emgallunk elotte, megvarjuk. Azt hittem eloszor valami kandikameras showba kerultem. Menetrend kb csak disz.
2018. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek van egyfajta feelingje, ami magával ragadja az embert. A távolsági szűk üléssel bír.
2018. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A távolsági sokkal jobb.


A helyi járat 100 méterenként megáll és engem irritál a sok lassítás-gyorsítás. Emellet az igénytelen utastársak is helyi járaton gyakoribbak.

A távolságira meg csak felülsz és élvezed az utat.

2018. júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Helyi, kivéve ha Ikarus van távolságin :D
2018. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a helyi és a távolsági/helyközi buszokat is, a helyi járatokkal napi szintem utazok, távolságival havi 1-2 alkalommal, helyközi busszal hetente.


Szívesen utazok busszal bárhová, szoktam utazni időnként csak a buszozás élménye miatt is, általában olyan helyeket választok, amerre még nem jártam korábban.


Szegeden élek, így elsősorban az itteni autóbusz-közlekedésről van tapasztalatom.


A helyi járatokkal való utazásnál szeretem figyelni a városi forgalmat, a nyüzsgést, a városi mindennapokat. Szeretem a helyi járaton közlekedő buszokat, elsősorban az Ikarus 260G/280G típust, elégedett vagyok a menetrenddel is, de néhány vonalon azért lehetne sűríteni a járatokat.


A helyközi járatokon többnyire ugyanazok az emberek utaznak naponta, akik a környékbeli településekről járnak be a megyeszékhelyre. Gyakran lehet ismerősökkel találkozni ezeken a járatokon, velük jókat lehet beszélgetni utazás közben. A helyközi vonalakon közlekedő buszok jók, itt az Ikarus C56 és a Volvo Carrus Vega a kedvencem. A menetrendet is jónak tartom, még hétvégén is megfelelő gyakorisággal járnak a buszok. A közelmúltban jártam a keleti országrészben, ott sajnos, főleg hévégén, nagyon ritka a buszközlekedés a Szeged környékihez képest.


A távolsági buszozás is egy jó élmény, szeretek az ismeretlen, vagy kevésbé ismert tájakon, településeken keresztül utazni, felfedezni az országot. Számomra nem fárasztó a nagy távolságú (250-300 km) utazás sem, mert vannak útközben pihenők, le lehet szállni a buszról egy rövid időre. A távolsági vonalakon sokféle típusú busz jár, elégedett vagyok velük.

2018. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Távolsági, nyugodtan lehet rajta pihenni, nem olyan zsúfolt, kevesebb satufék van pl stb stb.

A leghosszabb buszozásom amúgy Londonig tartott, na ezt azért nem vállalnám be rendszeresen :D

2018. júl. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amelyik hazavisz :-D
2018. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!