Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szintetek minőség szempontjábó...

Szintetek minőség szempontjából Pozsony vagy Budapest villamos közlekedése a jobb?

Figyelt kérdés

2018. júl. 5. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Én még csak egyszer voltam Pozsonyban, és akkor se használtam villamost, de szerintem a budapesti jobb.Habár megemlíteném, hogy Budapest legalább 2-szer akkora mint, Pozsony, így nem érdemes összehasonlítani őket. Budapestnek hosszabb a hálózata, több az alacsony padlós jármű,illetve folyamatosan fejlesztik a rendszert.(Lásd 1-es villamos az Etele térig.) Valamint egész Európában nem találsz még egy olyan forgalmas villamosvonalat mint a 4-6-os.
2018. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szempontrendszer?


Járatsűrűségben a budapesti az erősebb, járműparkban egál, sebességben a pozsonyi. Utastájékoztatásban Budapest viszi a pálmát, hálózati lefedettségben Pozsony.

2018. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Pl. a járművek és a megállók kialakításának szempontjából
2018. júl. 5. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Pozsonyban is vannak alanypadlós villamosok, és a modern megállók, de ezek mellett sok a régi Tátra és lepukkant megálló, még a belvárosban is.

Míg Budapesten a belvárosi vonalak többségén új CAF villamosok és felújított megállók vannak. Nálunk inkább a külvárosi vonalak vannak elhanyagolva.

2018. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1-es: Egyetértek, hogy Budapesten több a Caf villamos és emellett úgy tudom nemrég (talán) a ČKD Tatra T5C5 villamosokat is felújították. Azt nem tudom hogy az összeset fel újították-e, de sokat.

Pozsonyban főleg Dúbravka néhány megállóit újították fel és a Duna átívelő Öreg hidat (ami új) és azon túl 3 megállót.

2018. júl. 5. 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Szép, új, alacsonypadlós, légkondicionált, egyterű Skoda villamosok vannak Pozsonyban egy pár éve már. Hasonlít a Combinora csak jóval rövidebb, és piros :)

Persze azért látni még régi villamosokat is.


Pozsonyban 9 villamosvonal van összesen.


Összességében szerintem Bp tömegközeledése fejlettebb.

2018. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!