Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha diákigazolvánnyal van 50%...

Eveline# kérdése:

Ha diákigazolvánnyal van 50% kedvezmény a buszjegyre, de nekem van külön olyan papírom ami 50%-os kedvezményre jogosít fel, akkor kérhetek a diák jegyre 50%-os kedvezményt?

Figyelt kérdés
Vagy csak úgy lehet, hogy két 50%-os kedvezményemet a papírról használom fel?

2018. júl. 9. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha arra gondolsz, hogy 25%-os jegyet veszel, a válasz nem. Nem lehet összevonni kedvezményeket.
2018. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az van írva a volánbusz oldalán, hogy két 50%-os jegy tesz ki egy 90%osat kedvezményezettek esetében. Ezért gondoltam akkor az egyik 50 lehetne a diák :D
2018. júl. 9. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Nekem van MÁK kártyám, ami 90%-os kedvezményre jogosít. Van diákigazolványom is, ami 50%-os kedvezményre jogosít. Hétvégén a MÁV-on 33%-os kedvezményem is van, mert 26 év alatti vagyok. Vagyis hétköznap 140%-os, hétvégén 177%-os kedvezményem van, ami azt jelenti, hogy nekik kéne fizetniük nekem a jegy 40 vagy 77%-át.


Komolyra fordítva a szót, a kedvezmények ilyen módon nem összevonhatók. Azt nem írtad, hogy milyen papírod van, közszolgálati alkalmazotti papírnál nem összevonható két rublika 90%-ossá. Nyugdíjas papírnál van ilyen lehetőség, de azon a papíron alapból szerepel 2 db 90%-os utazási lehetőség.

2018. júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is olyan van, amin két 90%-os van, ezt a lehetőséget azok elhasználása utánra kérdeztem :D
2018. júl. 9. 20:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A diák 50 %-ossal nem összevonható, kettőt kell a papíron pecsételtetned, akkor kapsz 90 %-osat. Ha elfogy az összes, onnantól jársz az 50

%-os diákkedvezménnyel.

2018. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. júl. 9. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!