Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem döbbenetes az, hogy a...

Nem döbbenetes az, hogy a kalauz nem tudja, hogy milyen kedvezmények vannak?

Figyelt kérdés

Van vasúti dolgozó havibérletem Hajdúszoboszló és Debrecen között. Most szeptember 30-ig van olyan kedvezmény,hogy akinek dolgozói havibérlete van egy viszonylatban,akkor az egész országban jár a 33%-os kedvezmény,tehát én a dolgozó bérlettel járok Hajdúszoboszló és Debrecen között,viszont ha másfelé utazok Budapest,Szeged,Kecskemék vagy legyen Esztergom nem kell teljesárút vennem,mert utazhatok 33%-ossal szept.30-ig. Ez dolgozói bérlethez való kedvezmény.


A lényeg: Utaztam a héten Ceglédre és megvettem a 33%-os jegyet,amikor jött a kalauz,odaadtam neki a jegyet és amikor ránézett,szinte meglepődve meredt szemmel nézett a jegyre. Kérdeztem,baj van a jeggyel,azt mondta,hogy mire vettem 33%-osat,modtam dolgozói bérlethez. Aztán elmeséltem neki,hogy szept.30-ig van az a kedvezmény,hogy ha valamelyik viszonylatban van dolgozó havibérlet akkor azon a viszonylaton kívűl az egész országban 33%-ossal utazhatok csak vásárláskor a pénztáros mindig elkéri a bérletet,mert rávezeti a jegyre a bérletszámot,a vonaton már nem kell mutatni a kalauznak. Viszont én elővettem és oda is adtam a bérletet neki.

Minderre az volt a válasza a kalauznak,hogy "még ilyet nem is láttam,még ilyennel nem találkoztam". Aztán felhívott telefonon valakit,kérdezte,hogy van e ilyen kedvezmény,azután mikor letette a telefont csak lekezelte a jegyet és annyit mondott,"köszönöm" és elment.


Ez a kedvezmény már tavaly is volt meg azelőtt is,mindig június 15-től szeptember 30-ig van és még nem találkozott ilyennel. Furcsa,ilyenkor mindig 33%-ossal utazok másfelé ha megyek,amíg tart a kedvezmény és én pedig,nem találkoztam olyan kalauzzal aki szólt volna,hogy mi ez a 33-as,lekezelték és kész.


Csak azért tettem már fel a kérdést,mert meglepett nagyon,hogy nem tudta,hogy van ez a kedvezmény és még én mint utas világosítottam fel,hogy mit takar ez a kedvezmény.


Nem minden kalauz tud minden kedvezményt vagy ,hogy van ez?

Annyit járnak oktatásra,nem tanítják az ilyet?

Hogy nem tudta,hogy van ez a kedvezmény?



2018. júl. 15. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag nagy a fluktuáció, sok a kezdő a kalauzok körében. Az oktatáson sok mindent tanítanak, de nyilván nem emlékszik mindenki mindenre. Úgy látszik, nem sokan használják ezt a kedvezményt. Vagy találkozott vele, de nem vette észre, hogy kedvezményes a jegy, csak lekezelte bambán, néha ilyen is van szerintem.
2018. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én már találkoztam olyannal is, amikor az "ügyfél" mondta meg az ügyvédnek, hogy mit is kéne tenni, mert van ilyen meg ilyen törvény, amiben ez meg ez le van írva. Az ügyvédnek fogalma sem volt róla, mert "nem mindennapi eset".

Igen, az internet korában ez előfordul, hogy egy átlag sofőr elméletben jobban ért az autójához, mint maga az autószerelő. Csak az a különbség, hogy az átlag sofőrnek nincs rutinja :)

"Lexikális tudás" - így hívom a fent leírtakat. Te is tudtál a kedvezményről (hiszen ezért vehetted igénybe), az ügyfél is utánaolvasott a témának és a sofőr is tudja hogyan tartsa karban az autóját. Van ilyen, előfordul.

2018. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Lehet újonc volt.En pl. 3 éve vagyok kalauz, de eddig nem találkoztam ilyen jeggyel pl. én holnap megyek időszakos oktatásra.Rengeteg ideiglenes hülyeség van amit feiben kell tartani.
2018. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ismerve a Start vállalati kommunikációját, jó eséllyel nem hívták fel túl nagy elánnal a kalauzok figyelmét erre az időszakos kedvezményre.

Másrészt a kalauz is ember, bizonyos esetekben megesik, hogy saját hibájából marad ki egy-egy infó - inkább az a fontos, hogy ilyenkor ne izomból a saját véleményét nyomja, hanem könnyedén ellenőrizni tudja, kinek van igaza.

2018. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!