Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csepelen miért csak új alacson...

Csepelen miért csak új alacsonypadlós buszok közlekednek? A többi dél, és kelet pesti kerülettel szemben nem igazságtalan egy kicsit.

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ebben a dumában mindig az a jó, hogy minden évben különböző kerületben vèlnek kivételezést felfedezni a vájt szemű utasok. Budán elszaporodtak a 415-ösök? Kivételeznek a gazdag budai arisztokratákkal! Solaris trolik hemzsegnek a VI-VII, kerületben? Hát a külvárosi emberekkel màr senki sem foglalkozik! MAN kocsik a 182/184-esen? Blaszfémia, a kispesti kertváros le van sajnálva!
2018. júl. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én csepeli vagyok. Én csak örülök neki. De a Kispesti, és a Pesterzsébeti kollégáim morognak érte. :-)
2018. júl. 18. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

kapaszkodj meg kérdező, San Franciscoban olyan csuklós Ikarus buszok közlekednek, amiről sem Pesten, sem Európában nem álmodhatunk

én meg ezt tartom igazságtalannak..

2018. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tothp ***** válasza:
90%

Tényleg. Budára egyetlen új trolit sem vittek a szemetek.

(Mondjuk Cegléden sincs kombinó)

2018. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

3-as! Inkább ne kapaszkodjon meg, nem Ikarusok, hanem NABI BRT-k, azok amikről te beszélsz, már nem gyártják őket, amíg készültek is az USA-ban készültek, a NABI-t 2013-ban felvásárolta a New Flyer és 2015-ben végleg leállították a régi típusaik gyártását.

Ettől még tény, hogy egy ideig volt kaposvári gyáruk is, de ennyiben ki is merült a magyarországi kötődésük, meg eladtak úgy 10-15 Excel, 700SE és Sirius buszt itthon.

2018. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem.
2018. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Az alacsonypadlós busz előny fel/leszállásnál, de az úthibákat is jobban kihozza. Annyira nem kényelmes utazni rajtuk, hacsak nem tükörsima az aszfalt.


Amúgy nem egészen érzem jogosnak a kérdést, hiszen a csak Csepelen közlekedő buszok a 159-es, 71-es, 152-es, míg pl. a 35, 36, 148, 151 más kerületekbe is kimennek, nem "Csepel-specifikusak" úgymond.

2018. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Csepelt a jó keresztirányú közlekedése miatt "irigylem". Gondolok itt a 35, 36, 151-re. Ráadásul kervárosokat is érintve. A III. kerületben ez szörnyű, a 118-as nagyon ritka, a 204/296-ról ne is beszéljünk. Az 1-es villamos elég jó, de kerületen belül, rövid. Illetve a vonat még jó Újpestre, de lehetne sokkal gyorsabb. Nagyon kéne Aquincumra egy jó híd Újpest városkapuhoz!
2018. aug. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Azért hogy az öregasszonyok könnyebben feltudják rángatni a banyatankot a buszra :D
2018. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!