Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ketten utaznánk egy IC-vel és...

Balla Emese kérdése:

Ketten utaznánk egy IC-vel és online venném meg a pót-, helyjegyeket. Lehet egymás mellé kérni őket? Hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval az elvirán amikor a helyfoglaláshoz érek, 3 opció van:

- Helyfoglalás automatikus

- Helyfoglalás pozíció szerint

- Helyfoglalás korábban vásárolt hely mellé

Ezek közül melyiket kell bejelölnöm, hogy a 2 helyjegy biztosan egymás mellé szóljon?

(Arra gondoltam, hogy a "pozíció szerinti"-ben egyet ablak mellé, egyet folyosó mellé írok be. Ez jó lenne?)


Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. júl. 21. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Először megveszed az egyik jegyet úgy, mintha csak egyet akarnál venni. Ki is fizeted.


Majd újból belépsz, és a második jegy vásárlásánál választod a "Helyfoglalás korábban vásárolt hely mellé" opciót. Beírod az elsőként vásárolt jegyen lévő kocsi és hely számát, és akkor a választott opció szerint mellé fogja adni a következőt.


Az amit Te írtál, nem garantált, hogy egymás mellé fogja adni, mivel ott nem az az opció szerinti fő szempont.

2018. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy én már csináltam így, és valóban egymás mellé adta.
2018. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Amit az egyes írt, az is egy lehetőség, de a kérdező verziójával is egymás mellé fogja adni, ha lehet.

Többször rendeltem már jegyet, mindkét verzióval, és eddig egyszer szólt nem egymás mellé a jegy: a helyfoglalás korábban vásárolt hely mellé szerinti vásárlásnál, igaz, itt több idő eltelt a két helyjegy megvétele között, tehát ha egymás után csinálod, akkor valószínűleg nem lesz probléma.

A helyfoglalás pozíció szerint nekem eddig mindig működött így, sőt, nagyon sokszor úgy kértem, hogy asztalos helyre, folyosó felől 2 hely, és mindig egymással szembe rakta őket. Három helynél is egy asztalhoz rakott minket. Egyszer volt, hogy nem egymás mellé, hanem egymással szemben rakott minket, de akkor figyelmeztetett is, hogy a beállításoknak megfelelő helyet nem tud adni.

Ha nem akarsz plusz lépéseket, nyugodtan csinálhatod pozíció szerint, nekem eddig mindig megbízható volt, és már többször is csináltam így.

2018. júl. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

A helykiadó rendszer mindaddig egymás mellé fogja kiosztani a jegyeket ameddig az lehetséges, így fölösleges trükközni bár való igaz ez is működő képes dolog és én is csináltam sokszor így, viszont ha utolsó pillanatban akarsz nagy forgalmú járatra helyjegyet venni akkor akár hogy próbálkozok, nem fog egymás mellé adni mert mr fizikailag lehetetlen, ilyenkor az utasokkal kell bizniszelni hogy esetleg cseréljenek.


Amugy amikor kiválasztod valamelyik lehetőséget, akkor a következő lapon kiírja nagyjából hová sikerült foglalni, ha pl. azt látod Pozíció: Ablak, Folyosó akkor 99% hogy egymás mellé sikerült. Ha folyosó folyosó na akkor lehet össze vissza. De ez mondom csak akkor fordul elő ha egy Balatoni vonatra szombat délelőtt indulás előtt 1 órával szeretnél foglalni.

2018. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!