Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy adják ki a jegyet az...

Hogy adják ki a jegyet az ilyen típusú vonatra? (Budapest-Debrecen vonal)

Figyelt kérdés

Sziasztok. A következő a kérdésem:

A Budapest-Debrecen(-Záhony) vasútvonalon az InterCity vonatoknál pénteken és vasárnap előfordul, hogy a nagyobb utazóközönség miatt még rátesznek 2, vagy 3 fecskét, tehát gyorsvonati kocsiként funkcionál, helyjegy nélkül. A kérdésem az az, hogy ezekre csak akkor adnak a pénztárnál jegyet, ha az IC kocsik fullra beteltek? Vagy esetleg odamehetek a pénztárhoz, és mondhatom azt, hogy csak egy pótjegyet szeretnék kérni az XY számú (pl.) Tokaj InterCity-re, mert én a gyorsvonati kocsiba ülnék? Ha még van IC hely, addig nem fognak sima gyorkocsis jegyet kiadni? Szóval ezt a részét nem értem. A szegedi és békéscsabai vonalon meg van oldva, ott mindig van gyorsvonati kocsi az IC-ken, de a debreceni vonalon ezt nem igazán értem. Köszi a válaszokat :)



2018. júl. 30. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a pécsi gyakorlatot ismerem, ott ez úgy működött, hogy két esetben kaphattàl olcsóbb pótjegyet:

- ha az IC kocsik a szóló jegyek màr elfogytak vagy

- ha bringával utaztàl, mert azt abba a kocsiba tudtad feltenni.


Nem tudom, itt van-e bringaszàlításra lehetőség, mindenesetre ezekbe a kocsikba alapvetően teltház esetén kapsz jegyet.

2018. júl. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezekbe a kocsikba tudtommal csak helyjegy kell pótjegy nélkül, és csak akkor adnak el oda jegyet, ha az IC kocsik már beteltek. A szegedi és békéscsabai IC-kben meg van hirdetve a gyorsvonati szolgáltatás, itt nincs.
2018. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!