Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 6 perc "időablak" van a...

6 perc "időablak" van a Kökiben, hogy elérjem az IC-t. Érdemes rá helyjegyet váltani?

Figyelt kérdés

Debrecenbe mennék, a Kökibe kell átszállni egy sima személyvonatról, 6 perc van. Ilyenkor mit csináljak?

Még sosem utaztam IC-n.


2018. aug. 7. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV-csoport szolgáltatási színvonalát figyelembe véve én nem alapoznék arra, hogy eléred azt az IC-t. Még ők is bevédik magukat ezzel kapcsolatban, ugyanis az IC-k szinte sehol nem várnak csatlakozásra, sőt ilyen rövid átszállási idő mellett a MÁV-os definíciók szerint nem is csatlakozó vonatokról beszélünk.
2018. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz elég időd.

Már csak azért sem, mert nem lennék biztos abban, hogy pontosan fog érkezni a vonatod, így lehet, hogy még ez a 6 perced sem lesz. És ha még nem is utaztál arra, akkor nem is találod meg olyan gyorsan.

2018. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, és ha megvettem a helyjegyet, de lekésem az IC-t, akkor a következőre csak a helyjegyet kell újból megvennem, vagy az egész utat is?

Állítólag IC szerelvényen is lehet helyjegyet venni +500 Ft-ért

2018. aug. 7. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a jegyed az x ideig érvényes, ez fel van tüntetve rajta, ebben az időszakban utazhatsz ezen a szakaszon bármikor, csak az "extra" vonatokra meg kell venni a kiegészítő jegyet hozzá (helyjegy, gyorsvonati pótjegy stb.).

Én is sokat vonatozok, és a 6 percre én se alapoznék. Az IC se pontos mostanában, nemhogy a személyvonatok.

2018. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Budapesten nem vár csatlakozásra egy vonat sem, szóval ilyen esetben nem nagyon van más opciód, mint venni a korábbi IC-re is helyjegyet, meg szükség esetén a későbbire is ott helyben.
2018. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Köszi, és ha megvettem a helyjegyet, de lekésem az IC-t, akkor a következőre csak a helyjegyet kell újból megvennem, vagy az egész utat is?" - Csák a pót- és helyjegyet kell újból megvenned.


"Állítólag IC szerelvényen is lehet helyjegyet venni +500 Ft-ért" - Igen, lehet.


Szerintem ne vegyél előre helyjegyet. Ha mégis eléred a korábbit, megveszed a vonaton drágábban, ha nem, van egy órád megvenni a következőre a pénztárban. Opció még a mobiltelefonos jegyvásárlás. Az előző vonaton kiválasztod az adott vonatra szóló helyjegyet, és amikor látod hogy eléred, rákattintasz a "megveszem" opcióra. Az adataid, bankkártyaszám legyenek előre elmentve, beírva, hogy már csak kattintani kelljen.

2018. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!