Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKK mikor fog ismét járműtíp...

A BKK mikor fog ismét járműtípusokat kivonni a forgalomból?

Figyelt kérdés

A régi Metrovagonmas által gyártott metrókról mindenki úgy beszélt, mint az igazi matuzsálemkorú járművekről, aminek a leselejtezése (vagy felújítása) már rég nem tűrt halasztást. A legtöbb kb. 40-45 évig volt használatban és ezt azért tartom furcsának, mert ez a kor egyáltalán nem ritka.

A kisföldalatti szerelvényei 45 év körüliek, ahogy egyes Ikarusz 260-asak is. Ha jól tudom a legöregebbek a Ganz villamosok, van amelyik már 50 is elmúlt.



2018. aug. 7. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi közlekedésből hamarosan eltűnik az Ikarus 263, majd Ikarus 260, majd ezt követően az Ikarus 415. Magaspadlós csuklósok és midik még sokáig fognak maradni
2018. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a BKK hatásköre, hanem az üzemeltetőé. Szóval erről a BKV dönt. A kérdés további tévedéseket is tartalmaz...

Kivonni akkor lehet, ha van megfelelő számú új jármű. Ez egyelőre nem áll fenn. A 280-asok még maradnak 2-3 évig (metrópótlás vége) A 260-asok is maradnak, még ha alacsony számban is. Nyári szünet van, ilyenkor nulla darabos lenne papíron a 260-as buszok száma a forgalomban, de a CNG-s szóló buszok napi szintű lerohadása miatt 5-6 darab 260-as ma is kint volt (például a 98-as vagy a 284E vonalakon láttam)

Tehát az Ikarusok még nem búcsúznak, talán csak az az 1 szem 263-as van veszélyben (1 hete küldték nyugdíjba a másikat)

A Van Hoolok közül az MCA rendszámúak eltűnésére van a leghamarabb esély (a 13-ból már kettőt selejteztek). A többi dél-pesti csodából (LOV, MPW, NJV) típusonként több példány van, ezért azok sem tűnnek el még pár évig, hiszen új buszok beszerzése nincs kilátásban, csak használtakat vásárolnak kisebb adagokban. Például a mostanában beszerzett 5 darab csuklós MAN busz annyi, mint halottnak a csók, ha már teljes típuskivonásról álmodtál.

2018. aug. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem leghamarabb a Classic Tátra villamosok tünnek el, mert folyamotosan újítják fel őket. Igaz külsőre nem nagy a változás de a "K"-k azért igencsak mások. Az ICS-kre meg ezért van szükség, mert a többi villamos nem fér el a Szabadság hídon. A 200-as Ikaruszok szerintem még jó néhány évig futnak, mert 20-30 éves koruk ellenére még mindíg megbízhatóbbak, mint az elmúlt években beszerzett használt buszok jelentős része.
2018. aug. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!