Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hány éves kortól lehet kíséret...

Hány éves kortól lehet kíséret nélkül utazni repülőn?

Figyelt kérdés
A barátommal elmennénk Berlinbe de nem akarunk plusz pénzt költeni a kíséretre. 16 vagyok és ő is.

2018. szept. 13. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem a repüléssel lesz a gond, bár repülőtársaságtól függő. Általában 16 éves kortól már lehet repülni egyedül, de még így is van ahol kérnek szülői beleegyező nyilatkozatot. a szállással lesz a gond, mert kiskorúaknak nem adnak ki szállást.
2018. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Már miért ne adnának szállást 16 évesnek? Eddig azt hittem, csak a dohányra, alkoholra, meg szerencsejátékra vonatkozik a 18.

Egyáltalán egy szállodában honnét is kell tudniuk h hány évesek vagytok?!

2018. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

ma 17:00

Azért nem adnak szállást ki 16 éveseknek, mert a szállásfoglalás egyfajta szerződés a szálloda és vendég között. Szerződés csak felnőtt ember köthet.

Amúgy meg rögtön tudják ki hány éves, mert útlevelet vagy személyi igazolványt kérnek el.

2018. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Légitársaság egyededi szabályozásától függ leginkább, hány éves kortól lehet kisérő nélkül utazni.


16 általában simmán


Szálodában 16 évesel valószínűleg simmán nem állnak veled szóba, hostellben meg még sem lepődnek.


De ki az aki ma nem mondjuk egy booking vagy hasonló oldalon bérrel szállást és jelemzően előre?

2018. szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na akkor bukta :D egyébként mellékesen a lol vb-re szerettünk volna elmenni
2018. szept. 13. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Fiatalkorú is szerződhet!!!


Jó pár feltőtt témájú dologra nem :D, és vannak más korlátozások is.


Nem ragozom, hogy hányféle szerződésnek minősülő eset történik nap mint nap egy kamasszal.

2018. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 20:57

Fiatalkorú nem köthet szerződést! Nem hiába a gyámja az aki helyette köti a szerződést!

2018. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Foglalj AirBnB-n, ott nem hiszem, hogy bármit kérnek, vagy booking.com-on úgy, hogy előre kifizeted kártyával vagy rögtön érkezéskor előre, úgy sem szoktak semmit kérni. Ne szállodába, hanem panzióba, magánszállásba foglaljatok! (Idén voltam nyaralni panzióban, előre fizettem bookingon, semmit nem kértek érkezéskor, még a visszaigazoló ímélt sem, csak mondtam a nevemet, és kaptam a szobát.)
2018. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Ezt én sem értem. Online foglalás esetében semmi koromat igazoló dokumentumot nem kértek tőlem. Airbnb esetében pláne.
2018. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!