Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A busznak megengedett a...

A busznak megengedett a leállósávban haladnia?

Figyelt kérdés
Reggelente az autópályán a dugóban rendszeresen a leállósávon keresztül halad a busz a végállomásig. Ez szabályos?
2018. szept. 18. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem szabályos. De valahol jogos, hiszen az egyéni autózók okozzák a dugót, a közösségi közlekedésnek nem kéne meginnia a levét mások kényelmének.
2018. szept. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem szabályos. 100 ezres csekkre számíthat a buszvezető.
2018. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nemrég kezdtem el buszozni, és ahogy látom, ez náluk bevett szokás, mert már többször is előfordult. Máskor meg teljesen más útvonalon haladt végig a busz, hogy kikerülje az autópályán kialakult dugót... A kijelölt megállókat sikerült érinteni, de azért kialakult egy kisebb fajta pánik az utazók között. :D
2018. szept. 18. 22:52
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha egy ideje már benne leszel, rájössz, hogy néha csalni kell azért, hogy normálisan haladhass. Legalábbis menetrendszeriben. Ott sajnos szinte mindig dugóban vagy így nem árt kerülő utakat használni márha biztonságos és járható. Bár a leállósávval nem értek egyet az pofátlanság de kerülni már énis kerültem.
2018. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Ez helyileg hol történik? Az M1-M7 bevezető szakaszát pár éve az Egérúttól befelé visszaminősítették főúttá, és a leállósávban megengedték a buszok közlekedését nagy forgalom esetén, ezt tábla is jelzi.
2018. szept. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt pontosan hol is látod, kérdező? Mert ha az M1-M7 bevezetőn, akkor ott, amint az általad többször is látott (ugye?) táblák mutatják, a leállósáv forgalmi sávvá van minősítve, de annak használatát mindkét irányból behajtani tilos - kivéve BKK, Volánbusz jelzésekkel korlátozzák. Nem egy szabvány megoldás, az biztos, nyilván egyedi engedéllyel létesült, viszont elengedhetetlen az agglomerációs utazások gyorsítása érdekében.
2018. szept. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Nos, tehát első, lényeg, nem kényelem miatt autóznak az emberek, hanem idő spórolás miatt, van hol busszal 2.5 óra az az út ahol autóval 1 óra, és nem mellesleg néha főleg influenza szezonba kifizetődő az autózás, nem kell napokig ágyban feküdni mert elkaptál valamit. De meg kell hagyni, Pécs-Kaposvár gyors járat 1 óra 10 perc alatt lenyomja a 75km-t én autóval ezt az időt soha nem tudtam meghaladni sem, (sebességhatárokat betartva mert Szentlőrincen mérnek meg Szigetváron is). De (sajnos) minden közlekedőnek be kell tartani a szabályokat, az utakon egyenlőek vagyunk, nem szabad a leálló sávon haladni. :)
2018. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Jajj 7-es, itt nem vidéki esetről beszélünk, ahol valóban nagy szívás tud lenni autó nélkül közlekedni. Ez Budapest agglomerációja, ahol ötpercenként többszáz ember tud elhúzni a 7-8 négyzetmètert elfoglaló pléhdobozokban egyedül ücsörgő többi ember mellett, mert a hatóságok lehetővé tették a konkrét szakaszon a korábbi leállósáv használatát a menetrend szerinti járatok részére. Influenza ellen meg megint nem kell havonta tízezreket felemésztő bádogkalitka, elég párezer forintért beadatni egy védőoltást.
2018. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

# 7


"az utakon egyenlőek vagyunk"


Az hol egyenlőség, hogy 3-5 autó elfoglal egy busznyi/villamosnyi helyet, viszont átlagosan 4-7-en ülnek benne, míg a buszban/villamosban 50-150-en? Szerintem pont az autósoknak van bizonyos esetekben túl sok privilégiuma, ha figyelembe veszed a számokat.


Egyébként hozzáteszem, nem ismertem a helyzetet, mint kiderült, ez egy teljesen legális dolog, hiszen nem leállósávról van már szó azon a szakaszon. Örülök neki, hogy a városvezetés olykor belátja, hogy elég prosztó dolog a buszokat az egyéni autósok között parkoltatni.

2018. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, az M7-es autópályáról van szó. Hallottam ezt-azt, de nem voltam benne biztos, hogy valóban szabályos-e, köszönöm a felvilágosítást! Örülök neki, hogy erre lehetőség adódott, enélkül valószínűleg minden nap elkésnék. Szerintem jó ötlet, hogy előnyt élveznek a buszok, hiszen ez egy közösségi szolgáltatás.
2018. szept. 19. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!