Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vettem diákberletet és nem...

Vettem diákberletet és nem fogadták el! Ilyen lehet?

Figyelt kérdés
Eddig Berénybe jártam kozepsuliba, most Pestre egyetemre. Még a régi diákom van még és azt mondta a minap a sofőr hogy ezt így nem tudja elfogadni mert nem a lakóhelyem és az iskola között van az út. Ilyen lehet? Az új diákom egyébként nemsokára étkezik, eddig ilyen nem volt mindig szonelkul elfogadták

2018. szept. 19. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Igen,ilyen lehet! A lakóhely és az iskola közötti részre vonatkozik a diák bérleted, más irányba vehetsz diákjegyet vagy teljes áras bérletet
2018. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Volánom a bérletre extra kedvezmény (90%) vonatkozik. Emiatt az igen kedvezményes ár miatt CSAK a suli és lakohely közti távra váltható, és ezt nyilván a diákkal igazolhatod.

Bérletre így nem vagy jogosult, hiába érvényes október végéig a régi diákod - sima diákjegyet viszont bármikor vehetsz, ott nem nézik a távot.

2018. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kértél ideiglenes diákigazolványt? Már beiratkozás napján is lehetett volna kérni, én is jelenleg azzal igazolom, hogy diák vagyok. Menj be a tanulmányi osztályra, ott ki tudják neked állítani az igazolást, és azt kell felmutatni diák helyett, amíg meg nem érkezik az új.
2018. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Diákjegyet bármilyen viszonylatra vehetsz, diákbérletet viszont csak az iskola és a lakóhely között. Kérj ideiglenes diákot a TO-n!
2018. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

A helyközi közlekedésben nappalisként vagy estisként (90%-os) diákbérletet vehetsz, de csak a lakóhelyed és az iskolád (gyakorlati helyed) között. Ezeket a diákigazolványoddal igazolod. Tehát váltsd ki az ideiglenes diákot. Ezen kívül (50%-os) diákjegyet vehetsz bármely viszonylatra.

Helyi közlekedésnél (pl. BKK) szintén nem számít a lakhelyed/iskolád.


Ha levelezős vagy, akkor csak (50%-os) diákjegyre vagy jogosult és arra is csak a lakóhelyed és az iskolád között.

2018. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!