Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Fog épülni valaha Csákváron...

Fog épülni valaha Csákváron keresztül vasútvonal?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy Libényi János csákvári szabólegény Ferenc József elleni balszerencsés merénylete miatt nem épült a településen keredsztülhaladó vasútvonal. De az már olyan régen volt. Jó lenne!
2018. szept. 24. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hosszas kutatómunkával ki lehet deríteni, hogy a Bicske-Székesfehérvár vonal miért Lovasberényen át épült ki a csákvári irány helyett, de kétlem, hogy egy ekkora beruházás sorsa kizárólag egy merényletkísérlet miatt alakult volna úgy, ahogy.


Mindenesetre egy ilyen vonalnak hosszabb távon sem látom realitását.

2018. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ezt a történetet én is hallottam,de az a bizonyos merénylet 1853-ban volt. Azóta már biztos lett volna, ha érdemes.Én is arrafelé lakom, tetszene! Csak rendes méretű vasút legyen ne kicsi!:/
2018. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kettes, nyilván egy kisvasút is megfelelne, ha normális vonalvezetéssel, tempóval, menetidővel, csatlakozásokkal, járművekkel, viteldíjakkal üzemelne. De Csákvár térsége belátható időn belül nem fog annyi utast adni, hogy megérje dedikált vonalas infrastruktúrát létrehozni - különösen úgy nem, hogy egyszerre ingázik a város egy része Fehérvárrra, másik része Tatabányára, harmadik része Bicske és Pest felé. Valahogy ezek a városok pont nem egy irányba esnek.
2018. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!