Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Puskás Ferenc stadionnál a...

Szepike1210045 kérdése:

A Puskás Ferenc stadionnál a 2es 3as vágányon miért nem jár a metró?

Figyelt kérdés
2018. szept. 26. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Mert beteg??

Rossz kategória.

2018. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tervezéskor a gödöllői hév végállomása még a Keleti pályaudvar mellett volt.

A metró építésekor ez kijjebb került volna, a Népstadion megállóhoz.

A metró is odáig járt volna. Az elképzelés szerint a két belső vágány lett volna a metróé.

A mai Pillangó utca felőli alagútszakaszban talán angol-váltóval fordították volna meg.

A két külső vágányra a hévet tervezték. A a pályaudvar területén felment volna a felszínre, s hurokvágánnyal fordították volna vissza.

Részben meg is épültek a szükséges elemek, de végül nem lett belőle semmi, a végállomás az akkor még jelentéktelen Örs Vezér terére került.


(Bocsi, fogalmazásgátlót vettem be, ezért a sok volna és hasonlók).

2018. szept. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
"fogalmazás gátlót vettem be" :D Ezen jót nevettem :D :D :D
2018. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jár ott, de csak olyankor, amikor a Déli pályaudvar felől/felé a Népstadionig/tőle megy az adott szerelvény, ami elég ritka. Ugyanis az Örs irányában kihúzóvágányban végződnek ezek a vágányok.
2018. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyesmi a Határ úton is van. Azon az állomáson 3 vágány van de csak kettőn jár a metró. A középső vágányon már évtizedek óta nem ment semmi se, szerintem amikor felújítják a Határ úti állomást akkor elbontják majd.
2018. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: "A középső vágányon már évtizedek óta nem ment semmi se, szerintem amikor felújítják a Határ úti állomást akkor elbontják majd." - A Határ úton a középső vágányt (hasonlóan a Népstadionhoz) akkor használják, amikor csak odáig jár a metró, ez van bekötve a kihúzóvágányba, ezen fordul a szerelvény, a KöKi Terminál építésekor, amikor vágányzár volt Határ út - KöKi között, folyamatosan azt használták, és az nem évtizedekkel ezelőtt volt. Ha valami hiba vagy baleset miatt nem tudnak a szerelvények KöKi-ig menni, akkor is ezt használják, illetve (nem tudom most hogy van, de) régebben általában állt rajta egy tartalék szerelvény, úgyhogy nem hiszem, hoyg elbontanák, mert van funkciója, ha nem is minden nap használják.
2018. szept. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Határ úton szoktak tartalék szerelvényt tárolni, bár most a rövidített szakasz miatt nem biztos, hogy éppen így van.
2018. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kicsit későn, de mindenkinek köszönöm :)
2019. ápr. 24. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!