Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc villamos vonalatok?

Figyelt kérdés

2018. okt. 14. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagyok egy villamosvonal-fetisiszta, de a 14-es villamos nélkül nehezebb lenne az életem. Káposztásmegyeri vagyok.
2018. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
68%
Én a 4-6-ossal utazok a leggyakrabban, tehát az.
2018. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...

Az 1-est szeretem, mert átszállás nélkül elvisz az Árpád hídtól az Infoparkig. Meg szeretem a CAF villamosokat. De a közönsége hagy némi kivetnivalót (Hős utca és környéke).

A 4-6 nagyon praktikus, de zsúfolt. Inkább metró lenne való oda!

Még az 59-est használtam régen. Abból is a legjobb az 59B, mert Hűvösvölgyből elvisz a Kiss János altábornagyig.


De igazából kedvencem nincs. Budapesten az a baj, hogy sok villamos "buszként" közlekedik: sűrű megállók, korlátozott sebesség, lassú haladás. Fonódó pl kész katasztrófa...


PS.: Utaztam még a 69-essel, na az egész jó kis járat.

2018. okt. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

A 2-es és a 19-es nagyon látványos helyeken megy, igazából városnéző villamosnak is jó.

A másik kedvencem a 47B, ami kimegy a Kamaraerdőre.

2018. okt. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Nekem valamiért a 37-es és a 41-es, mindkettő változatos vonalvezetésű és a város számos arcát mutatja meg, ha végigutazol rajtuk.
2018. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es, mert ott lakom, ott dolgozok (átszállásmentes), ott nőttem fel és minden megállójáról el tudnék mesélni pár mondat emléket.

Egyébként gyors, ritkán vannak a megállók és nem mind van lámpa előtt; és nem mindig/nem annyira zsúfolt, mint a 4-6.

2018. okt. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 41-es szombat óta, sikerült kipróbálnom végállomástól végállomásig. Budafoktól Kamaraerdőig a sínek közötti nagy hézagtól a Tátra villamosnak olyan hangja van, mint egy vonatnak :D Ráadásul gyakorlatilag a "nagy semmi" közepén megy az erdő közt, így már elgondolkoztam azon, hogy ez nem valami erdei kisvasút inkább :D vagy éppen egy eldugott mellékvonalon egy lerobbant Bzmot-ot pótolunk villamossal és megyünk Mucsaröcsöge alsóra :D
2018. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 2-es a kedvencem, a városnézős vonal miatt, amit már korábban is említett valaki. Szeretek végigutazni vele, bár ritkán használom egyébként.
2018. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
2, 69.
2018. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
41-es. Végigmegy a belvárosi Duna partján, a vége meg olyan, mint egy kisvasút. Szeretem.
2018. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!