Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért dudál a vonat?

Miért dudál a vonat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már lassan 20 éve egy olyan lakótelepen élek, ami mellett egy vasúti töltés fut, ahol rendszeres a vonatforgalom. Váltakozó időszakokra (most pl már kb 2 hete) minden egyes elhaladó vonat dudál egy borzasztó hangosat. Az elmúlt években is volt párszor ilyen, de nem ennyi ideig.

A lágymányosi híd előtti szakaszról van szó a budai oldalon. Sorompós átjáró, vagy bármiféle átkelő egyik irányba sincs.


Egyszerűen nem értem az okát a dudálásnak. Mert olyan már volt, hogy dolgoztak a síneken pár éve, akkor lassan is mentek, és dudáltak egy rövidet. Most szó szerint minden elhaladó vonat (akár teher, akár személy) dudál egy nagyot, ráadásul viszonylag hosszan (2-3 mp).

Szóval a kérdésem az, hogy miért csinálják ezt a mozdonyvezetők. Mi az oka?



2018. okt. 17. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Mert az előírások szerint valamelyik aktuális körülmény erre kötelezi őket
2018. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudnál küldeni egy dokumentumot, ahol ezek le vannak írva? Mármint hogy milyen körülmények okán kell dudálniuk.
2018. okt. 17. 18:31
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Ennyire ne legyél lusta.
2018. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Google vasúti közlekedési szabályok
2018. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már korábban utánakerestem, pont amiatt tettem fel a kérdést mert nem találtam a választ.
2018. okt. 17. 18:50
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
A szolgálati utasítások nem publikusak.
2018. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2018. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Van ilyen dokumentum, mégpedig a MÁV F.1 számú Jelzési utasítása. A 6.2 "A mozdonyszemélyzet hangjelzései" szakaszban a 6.2.1 "Figyelj!" jelzés az, amit hallhatsz, egy egyetlen, hosszú kürtjelzés. Magát az utasítást itt olvashatod el:

[link]

2018. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Tetszenek az eddigi válaszok,

de

szerintem a kérdezőt

nem ekkora általánosságban

a hangjelzés adásának legtágabban vett teljes utasításrendszere érdekli,

hanem konkrétan a kérdésében leírt

h e l y r e kíváncsi.


Tehát...:

Fradi - Kelenföld között kb. a fázishatár szelvényében

azonos helyen

miért ad figyelj jelzést

több, mint tíz napja nagyon sok vonat?


(A sok relatív, de ezen szakaszon haladó napi kb. 300 vonat közül 5% sem kevés!)


Bizonyára valamilyen munkát végeznek.

Milyet???


((Itt

korábban hajléktalanok jártak föl a töltésre a zajvédő fal árnyékába piszkítani, akkor napi 5-6 figyelj jelzés előfordult,

de ezt már meggátolták.

Akkor sem azonos pontnál kürtöltek, ez eloszlott 1000 m szakaszon.

Most nem ez az ok.))

2018. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, jó eséllyel valamilyen az űrszelvényben vagy annak közelében végzett munka lehet az ok. Ha ez vágányzárral jár, a Kapella rendszerben megtalálod a részleteket is (nem kell hozzá külön hozzáférés, ezek publikus adatok).
2018. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!