Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van egy vonatjegy, amit meg...

Van egy vonatjegy, amit meg lehet venni átszállás nélkül. De kétfelé bontva kicsivel olcsóbbra jön ki, mint egyben megvéve. Jól gondolom, hogy ez csak akkor érvényes, ha valaki ténylegesen át is száll a kijelölt helyen, tehát két vonattal utazik?

Figyelt kérdés
2018. okt. 21. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kétfelé bontva csak úgy lehet olcsóbb, ha a két vonat közül az egyik személy, a másik gyors, vagy IC. És ez olcsóbb, mintha végig gyorssal, vagy IC-vel mennél.

Ha személlyel mész végig, nem muszáj átszállnod, ha minden szakaszra van külön jegyed.

Viszont ha IC, vagy gyors, az pótjegy köteles, oda ha nem használhatod a személyvonatra vett jegyet.

2018. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert én is így gondoltam eddig, ahogy írtad, viszont pótjegy egyik vonalon sem kell, és mégis olcsóbb kétfelé bontva,
2018. okt. 21. 20:04
 3/12 A kérdező kommentje:

[link]


egyben 1680



[link]



[link]



1120+465=1585



Akkor itt meg lehet venni két részletben a jegyet, és utazhatok végig átszállás nélkül?

(Nyilván nem a 100 Ft-on múlik, csak érdekel, hogy működik)

2018. okt. 21. 20:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez így érdemes, még nem találkoztam ilyennel.

De elvileg nem kell leszállni tudtommal.

2018. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint lehet, hogy más vonalakon is érdemes körülnézni, hátha lehet variálni :)
2018. okt. 21. 20:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyilván a sávos tarifa miatt van így. Elvileg szabálytalan így használni a jegyeket, a gyakorlatban ha átszállsz, kevés az esélye, hogy ellenőrizhető legyen ez a szabálytalanság.
2018. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ha valaki tényleg le is száll ott, ameddig az első jegye szól, és a következő vonattal megy tovább, úgy azért szabályos? Mert ilyenkor időt is veszít. Nem nagyon éri meg így utazni, de ha valaki így csinálja, szerintem nem büntethető meg.
2018. okt. 22. 15:51
 8/12 anonim ***** válasza:

Elvileg, ha leszállsz, és ugyanarra a vonatra visszaszállsz, már akkor sem vagy támadható.

Csak még mindig nem értem. A sávos számítás miatt a rövidebb szakaszokon felfelé szoktak kerekíteni, ezért szokott hosszabb távon egyben minimálisan olcsóbb lenni a jegy. Szerintem ezt valahol benézték.

2018. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Le tudnád írni még egyszer, hogy honnan hova utaznál, és hol szakitanád meg a jegyet? Csak mert a linkeidre az Elvira már ezt írja: "A menetrend adatbázisa frissült. Kérjük, lépjen a nyitóoldalunkra."

Amúgy nagy baromság, de egy vonaton hivatalosan nem lehet szakaszonként más-más jeggyel utazni. Főleg a nemzetközi vonatokon szokták csesztetni azokat, akik a határig belföldi kedvezményes jeggyel mennek, ott pedig kishatárjegyet próbálnak venni ugyanarra a vonatra.

2018. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
# A lényeg az volt, hogy 85 km-es táv, ezt bontva 60+25-re olcsóbbra jött ki kb. 100 forinttal. Azt hiszem, Budapest - Fülöpszállás, Kunszentmiklós-Tasson megszakítva.
2018. okt. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!