Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV bírság elévülése? Fizetési...

GaborKss kérdése:

MÁV bírság elévülése? Fizetési felszólítás évekkel később? Ez milyen eljárás?

Figyelt kérdés
Röviden a történet: Egy ismerősöm Pestről jött haza, vett jegyet, de a pénztárosnő nem mondta, hogy helyjegyes, így csak jegy lett, helyjegy nem - ellenőr, jófejhez híven, meg is büntette ezért, de már nem is tudom hány éve ennek. 2-3 évvel ez előtt jött neki a levél a MÁV-tól a tartozásról, azon még volt dátum, hogy mikor történt az eset, a héten meg kapott egy levelet valami "B2Kapital"-tól, ahol már nem írnak dátumot, csak hogy van egy 16 ezer forintos tartozás, amit, ha november 1-ig befizet, csak 11 ezer, a többitől eltekintenek. Ez most mi? Valaki hallott erről a "cégről"? Vagy ennek az eljárásnak a jogszerűségéről?

2018. okt. 26. 09:04
 1/5 norbesz válasza:
46%

Szia!


A B2Kapital egy behajtó cég,akit a MÁV bízott meg,vagyis átruházta rá a tartozás behajtását.Ezért nem 16 csak 11,mivel minél hamarabb pénzhez akarnak jutni.....na meg jó fejek akarnak lenni.Gondolom,hogy a behajtó cég meg ennek a feléért vette meg a MÁV-tól a tartozást......

Remélem összeáll a kép!

Az ismerősöd elmehet ügyvédhez tanácsot kérni a biztonság kedvéért,de én azt mondom,hogy ameddig bíróságtól vagy közjegyzőtől(MOKK) nem kap fizetési meghagyásos levelet vagy bírósági végzést,addig nem kell sokat agyalni rajta.

Ennek bekövetkeztekor viszont azonnal ügyvéd!!!

Ekkor már nyilván a költségeket is ráteszik.Ezzel is kell számolni!

"Ön dönt.....iszik vagy vezet...én iszok és vezetek,mondta Józsi bácsi...." :)

Jelenleg csak a fenyegetőzési és próbálkozási stádiumban van a dolog.

A helyjegy hiányáról viszont csakis az ismerősöd tehet,mint arról is,hogy megbüntették!

A MÁV is,mint más nagy magyar(szándékosan kisbetű) szolgáltató,a nulla értékű szolgáltatásáért akar vagyonokat bezsebelni.Erről ennyit.Remélem,tudtam segíteni!

2018. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Lehet jogos. MÁV helyjegyre nem tudom mennyi az elévülési idő, mert minden össze-vissza van. Van, ahol 1 év, van, ahol 5 év.

Kapott már korábban is értesítést az ismerősöd. Szóval nem ez az első megkeresés. De pontosan ki kell keresni az elévülési időt, meg kell nézni, hogy azon belül értesítettek-e. És persze meg kell nézni, hogy hogyan. Tértivevényesnek kell lennie. Különben senki sem tudja bizonyítani, hogy valóban megkaptátok.

Nálunk is próbálkoztak ilyen behajtócégek egy parkolási ügy miatt. Csak nem tudták semmivel sem bizonyítani, hogy valóban ott parkoltunk. Csak egy kép volt az autóról, se dátum, se semmi, amiről legalább az utca látszott volna. Felhívtam őket, ezt szépen elmondtam, aztán behúzták fülüket, farkukat.

Szóval próbálkozni lehet :)

2018. okt. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Ne fizess!

Várd meg, míg az 1000 ft-os tartozásból 100 000 ft lesz!

2018. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
utolsó hogy halálra rémiszti szegényt :DD de az előzőekben is van igazság mert régi esetekből sokat olvasni hogy a behajtócégek fenyegetőzéseinek nem szabad soha bedőlni. ha tényleg az ismerősöd, és nem te magad, mert féltél vállalni biztos tartanék a helydeben és hivatalos forrástól kérdeznék utána, nem ilyen helyeken ahol látod hogy bármit írhatnak jó vagy rossz szándékkal egyaránt
2018. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19%

A drága ismerősöd elégtelen jegyel szált fel a vonatra ezt rendezhette volna a vonaton is

de ha már a vonaton nem tudta rendezni kapott egy utasleadási lapot amit 30 napon belül rendeznie kelett volna

de ha már azt sem rendezte igy a behajtást kell rendeznie..

2018. okt. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!