Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért koszosak és mocskosak a...

Miért koszosak és mocskosak a vonatok és az állomások?

Figyelt kérdés
Az autóbuszok és a buszpályaudvarok tisztábbak igenyesebbek.

2018. dec. 4. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A vonatok nem koszosak. És nem csak szubjektív élmény, hanem konkrétan látom a takarítóbrigádokat dolgozni.
2018. dec. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Hiába is tisztítják őket, de sokan még nem nőttek fel a köztulajdon vigyázására: Bár a FLIRT vonatokra elég jól vigyázunk...

https://www.youtube.com/watch?v=gTfkMA5OWF4

2018. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Helyszíntől és vonattól is függ azért erősen. Sajnos az országban az emberek nagy részében nincs meg az, hogy attól, hogy nem az övék még vigyázzanak rá, hanem épp ellenkezőleg tesznek sokan sajnos.
2018. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor a buszokra miért vigyáznak jobban? Meg egy régi ikarus sincs olyan Fertő mint egy vonat.

Na a wc pedig kopedelem.... Koszos alapból de még nem is vigyáznak ra

2018. dec. 4. 13:00
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon egyszerű: mert a buszokon feltűnőbb ha valaki rongál, szemetel stb, míg egy vonat kicsit nagyobb és nem feltűnő ha valaki csinál valamit.
2018. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Ez vicces, mert én úgy veszem észre, hogy a vonatok modernek és tiszták, míg az állomásokon egy rendes falfelület nincs, mindenhol omlanak le a falak.
2018. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
69%
Szerintem a vonatoknál, és a buszoknál is előfordulnak igényes és kevésbé igényes járatok is. :) Például egy IC kocsi, vagy egy első osztályú kocsi szerintem tiszta, míg egy sima szeményvonat már inkább piszkosak. Buszból is ugyanígy vannak szépek, tiszták, illetve lelakottak is. :)
2018. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Tapasztalatom szerint abszolút nem. Most gyere le Pécsre és nézd meg a buszpályaudvart és utána vasúti pályaudvart. Ugyanez igaz Szegedre is. Most szándékosan írtam két olyan nagyvárost, aminek jól ismerem a busz és vasútállomását is, mindkét vasútállomás csillog-villog a buszállomásokon meg szeméthalmokat söpör a szél.

A járműveken sem látom azt a nagy mocskosságot, amit sokan mondanak, ha belegondolsz a legmocskosabbak a helyijáratos buszok, egyszerűen azért mert ott fordul meg a legtöbb utas egy nap egy távolsági buszon vagy vonaton jóval kevesebben utaznak, igaz hosszabb ideig, de mégsem több ezer ember utazik vele egy napon.

2018. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Ennek szerintem pont a fordítottja igaz, pl. Miskolc a Tiszai Pályaudvar, de még a Gömöri is százszor tisztább igényesebb rendezettem állomás, mint a Búza tér, az hely egy köpedelem még most is hogy megpróbálták felújítani. A 40 éves ikaruszok majd szét esnek tiszta kosz mocsok minden, de az újabb buszok össze firkálva tele szemetelve. Ezzel szemben a még a legutolsó BZ vonat sincs ilyen koszos, sőt még a vécé is teljesen kulturált. Persze retardált emberek ott is mint mindenhol vannak, de legalább néha látnak egy kis felületes takarítást. Míg szerintem a volán szarik az ilyenekre, soha nem láttam még hogy buszt takarítottak volna.
2018. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Ahol én járok, a mellékvonali ingavonatot minden este felmossák. Ekkor is, meg az első délutáni indulás előtt is kiürítik a szemetest, letörlik az üléseket meg polcokat, kitakarítják a wc-ket.

A fővonali gyorsvonatokon a wc-t, látványos szemetet menet közben takarítják, a végállomáson az egész szerelvényt naponta felmossák és végigtakarítják.

Nem kizárólag, de főleg falkában utazó feketék szokták összeszemetelni, ez saját több évtizedes tapasztalatom, bárki bármit állít. Meg persze, fiatal fehér nők is simán felteszik a piszkos cipőtalpukat a szemben lévő ülésre. Ők azok, akik az ajtót se csukják be maguk után.

2018. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!