Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatállomásokon (belföldön)...

Vonatállomásokon (belföldön) szokott lenni csomagellenőrzés?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nincs rejtegetni valóm, csak óriási és nehéz bőröndökkel leszek, semmi kedvem kipakolni. Nem szoktam vonatozni egyébként, ezért nem tudom.

2018. dec. 4. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmiféle ellenőrzés sem az állomásokon, sem a vonatokon.
2018. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jellemző. Több éve vonatozok már, de ilyet soha nem láttam még.

Határokon (kocsival) vám ellenörzésnél se kell kipakolni a táskát. Ha nagyon gyanus vagy kinyitatja (de ilyenre példát még nem láttam) láthatja, hogy nem bomba van benne onnantól neki semmi köze. Nem hatósági személy. Ha minden igaz a személyes irataid se veheti a kezébe a jegyvizsgáló, csak kérheti, hogy mutasd meg aminek te köteles vagy eleget tenni. De ugye ilyen apróságok miatt senki nem szokott szívózni a másikkal. Te se szólsz ha megfogja az irataidat, ő se ha a csomagod feltakod az ülésra vagy valami. Egy nap több 1000emberrel foglalkoznak, szerintem ezért is nem nyitogatnak csomagokat meg ilyesmi.

2018. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem, én még sohasem hallottam ilyenről.

Még az ukrán határon sem néztek bele a taskamba.

2018. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Belföldön kizárólag a rendőrség szólíthat fel erősen leszabályozott korlátok között a csomagod tartalmának bemutatására: eleve feltétel, hogy megalapozottan feltehető legyen az, hogy valamilyen elkobzás tárgyának minősülő tárgyat tartasz ott.

2. Nemzetközi forgalomban a külső uniós határokon van vámellenőrzés. Nekem az ukrán határőrök például elég alaposan átnézték a csomagomat belépéskor.

2018. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Hát te tényleg nem voltál még vonaton... Más oda ketrec naposcsibétől a rotációs kapán án a tricikligyüjteményéig mindent felhord, az állomáson a sínek között vígan gördeszkázni szoktak, az állomás teraszára meg kijárnak napozni. Van, aki még egy doboz cigiért is vonattal ugrik le, hallja, hogy jön, kiszalad, felszáll, nagyállomáson le, még be is vásárol, míg késik az ellenvonat. Van, aki az állomásról hordja haza flakonokban a vizet, mert nincs neki. Érezd otthon magad, ember, ez nem repülőgép.
2018. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%
Vasútállomás, nem vonatállomás, egy kis nyelvhelyesség.
2018. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!