Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ferihegyen kézipoggyász...

Ferihegyen kézipoggyász méreteit mennyire nézik szigorúan?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva repülök Budapestről Berlinbe (innen még nem repültem).

Ryanairrel megyek, ahol a kisebbik kézipoggyász max 20x20x35 cm lehet. A hátizsákom kb 15x30x45 cm, de össze tudom nyomni. Így felengednek? Hogyha túl nagy, akkor "csak" fizetni kell, de felvihetem?



2018. aug. 26. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Hátizsákkal nem lesz gond ha nem tömöd ki.
2018. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem az a lényeg hogy "Ferihegyen".


Kulturált légitársaság pár centivel nem foglalkozik.

Ryanair és hozzá hasonlók azonban nagyon is.

2018. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A "kulturált" légitársaságnál nem is 10 ezer Ft a jegy és mellesleg, de, a komoly túlsúlyt/mérettúllépést ők is megfizettetik. 10 cm nem kevés, ha pl gurulós bőröndről van szó.

Kérdező, ha viszont te hátizsákkal utazol és bele tudod nyomni a keretbe (ez a lényeg, centiket nem méregetnek), akkor jó, ezt nyilván egy bőrönddel nem lehet megtenni, de a hátizsák nem para.

Egyébként igen, ha túlméretes, akkor is viheted, csak feladatják+fizettetnek érte. De itt nem lesz gond, ha a keretből nem lóg ki.

2018. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha a megadott méretre összenyomható a csomagod, azzal nem lesz semmi baj. Egyébként ha túlméretes, akkor néha keményen büntetnek.

Amúgy szerintem csak a sznobok nevezik azt kultúrált légitársaságnak, ami elnézi a közös megegyezésesl elfogadott szabályok túllépését. Cserébe rettentően drága.

Szerintem a kulturált légiátrsaság korrekt, pontos és nem húzza az utasait. És a Ryanair ilyen.

2018. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

#4


Ryanair, mint kultúrált légitársaság? :)))

2018. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Hát "kultúrált" biztosan nem, maximum kulturált...

Egyébként meg amíg pár ezresek a repjegyek, addig talán nem pattogni kéne, hogy ilyen meg olyan szemetek a csomagokkal, hanem betartani a mérethatárt. Mentem már Ryanairrel (Wizzairrel is), sosem akartak rám lőcsölni semmit érdekes módon. Ez azokkal esett meg, akik "csak 2 centivel" (meg picit többel) nagyobb pogyót akartak felvinni és hát bizony, kilógott a keretből. Az ilyeneket nem tudom sajnálni, vagy betartod annak a szolgáltatásnak az igénybevételi szabályait, amiért fizettél vagy perkálsz plusz pénzt. A 2 centiről meg annyit, hogy ha 150 ember gondolkozik így, az már 3 méter. Hol férjen el az azokban a pici tárolókban? Ülés alá is csak egy adott méretű csomag helyezhető, a nagyobb kilóg és biztonsági szabályokat sért. Marad hát a feladás, ami meg nem tetszik, mert drága és/vagy várni kell a bőröndre érkezéskor.

Ha semmi sem jó, repüljetek a "kulturált" légitársaságokkal, amik úgy 10x annyiba kerülnek. Ja és ott is ugyanúgy megbüntethetnek a túlméretes pakkért. Ami mellesleg biztonsági okokból van leginkább meg azért, hogy ne az legyen, hogy a 100. utas kis táskája már nem fér fel az előtte levő kedves emberkék miatt, akik nem képesek betartani azt, amiért fizettek.

2018. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Komolyan veszik, pedig én nem fapados légitársasággal repültem és pont akkora táskát vettem kézipoggyásznak, amekkora megengedett (többször le is mértem otthon), mégis a hölgy -aki amúgy tök kedves volt velem-, nagyobbnak látta és megkért, hogy rakjam bele a keretbe. Ilyenkor nem vitatkozni kell, hanem ha tudod, hogy akkora amekkora, akkor sem lehet baj, ha lemérik. Neki meg, aki ott ül, ez a dolga, ezen nem fennakadni kell, hanem betartani a szabályokat, ennyi.
2018. aug. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 2/7 Időpont tegnap 18:13 vagyok.



Persze hogy nem pattogni kell, én sem szoktam.


Repültem már sokat diszkont légitársasággal és legacyval is, amit nyugodtan hívhatunk kulturáltnak.


Persze hogy az utóbbi sokkal többe kerül, ellenben ha diszkonttal megyek, nem is várok el magas minőséget.


Nem tudom hol a gond ezzel vagy mivel nem értett egyet aki kritizált.


A kulturált légitársaság kifejezést pedig nem én használtam először, max ezen a honlapon.

2018. aug. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!