Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igaz, hogy ha lejár a BKV...

Igaz, hogy ha lejár a BKV bérletem, akkor 3 napig van időm újat venni anélkül hogy megbüntetnének?

Figyelt kérdés
Valakitől hallottam, több embertől is megkérdeztem, de senki nem tudott rá válaszolni, tudna valaki segíteni?

2018. dec. 13. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
A lejárat napjának 24h-ig érvényes a bérleted.
2018. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem igaz. Nincs is már BKV bérlet. A BKK Budapest bérlet pedig a lejárat napját követő nap 02 órájáig érvényes. Tehát a lejárat után 2 azaz kettő órán át érvényes még.

Akik téged ezzel hitegettek, azok ostobák. A pótdíjazás szabályai a BKK weboldalán kerekperec le vannak írva.

2018. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Regen a havi berlet kov. ho 5-eig volt jo, de akkor is ha 10-en vetted. Emelle jott be kesobb a 30napos berlet, es újabban mar csak olyan havi berlet van, ami kov. honap azonos napjaig jo.


Tehát nem, ami ra van irva lejarati nap, aznap ejfelig utazhatsz vele.

2018. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom rá van írva,hogy meddig érvényes,és ennyi.Ilyen a mesében sincs,hogy a lejárat után még 3 napig utazgatunk ingyen,meg van idő újat venni... röhej
2018. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

"akkor 3 napig van időm újat venni anélkül hogy megbüntetnének?"

Korlátlan időd van. Ha csak 2 év múlva veszel újat, akkor sem büntetnek meg. Ha soha életedben nem veszel újat, akkor se. Persze, nem is utazhatsz a BKK-val.

2018. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Az ilyesminek semmi értelme nincs, ha a BKK oldaláról nézzük! Ma már akármikor megveheted a bérleted, és onnan számítja a megfelelő időtartamot, havi bérlet esetén 30 nap. Látod rajta jó nagy felirattal a lejárati dátumot, pl 2018.12.13. Aznap 23:59-ig jó! 1 perccel később, 0:00-kor már következő nap van, tehát a bérleted NEM érvényes, azaz a mindenkor pótdíjazásnak megfelelő büntetés vár rád, ha akkor akarsz utazni. Mondjuk, ha még 2018.12.13.-án szállsz fel 23:59-kor, de 2018.12.14. 0:10-kor még a buszon ülsz, akkor még nem büntetnek meg. De addigra egyk már simán megvehetted a következőt, amit érdemes még az előző lejárta előtt pár nappal beletenni az igazolványtartódba!
2018. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

"a következő hónap kezdőnappal megegyező napon 02 óráig"


[link]


Tehát a lejárat után még 2 óráig érvényes.


A mellékelt képen ott egy példa:

kezdőnap: 01. 11.

lejárat napja: 02. 10.


"kezdőnappal megegyező napon 02 óráig" ---> a példában ez 11. De a bérleten 10. szerepel lejáratként. Tehát a bérlet 11-én 02 óráig érvényes. És nem 10-én 23:59-ig...


Elnézést kérek a tényekért!

2018. dec. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2. válasz szerintem a kötekedés miatt áll nullán, nem a tények miatt.

De akár helyes az, amit írsz, akár nem, egyik eddigi válasz sem a kérdésre felel.


NINCS türelmi idő, legfeljebb laza és fegyelmezetlen ellenőr.

A lejárat után egy másodperccel is pótdíjazhat.



Én 20 napig mutogattam a lejárt bérletemet az ellenőröknek, naponta négyszer (metró), s csak amikor a villamoson jött, akkor szólt, hogy ez nem lesz jó. Meg is lepődtem, részben azért a közel három hétért, részben azért mert 100%-ban biztos voltam, hogy van érvényes bérletem.

(Volt is, csak a pénztárcámban, nem abban a tokban, amit mutogatni szoktam.

2018. dec. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. dec. 14. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!