Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha baleset miatt késik a...

Ha baleset miatt késik a vonat több mint száz percet akkor kaphatok kártérítést?

Figyelt kérdés
Kelenfoldon szálltam fel a vonatra időben itt volt de lett valami baleset talán elutottek egy embert aki meg is halt. Emiatt ismeretlen ideig itt állunk már több mint száz perce szóval ilyen esetben lehet kérni kártérítést vagy ez nem az ő hibájuk és akkor végül is nem lehet?

2018. dec. 14. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2018. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindegy végül is csak érdeklődtem és köszi a választ. Eléggé szar lehet így is a vonat társaságnak 😅
2018. dec. 14. 10:37
 3/6 anonim válasza:
38%
A jegy árát vissza igényelheted ennyi késésnél azt hiszem.
2018. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

3-as, az egy dolog, hogy mit hiszel és egy másik, hogy mik a szabályok.


60 perc késés fölött 25, 120 fölött 50 százalék jár vissza az egyúti menetjegy árából nemzetközi vonatok és belföldi feláras vonatok esetén, feltéve, hogy a késés tényéről nem adott előzetes tájékoztatást a szolgáltató.


Magyarul ha egy mezei személyvonaton utazol vagy éppenséggel a baleset miatti késésről jegyvaltas előtt a helyben szokásos módon értesülhettél, akkor nem jár kártérítés.

2018. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Olyanról még nem hallottam a történelem során, hogy a MÁV valaha valakinek valamilyen okból kártérítést fizetett volna.
2018. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De volt már példa rá. Páromnak fizettek nem késés miatt hanem mert jogtalanul büntették meg de ez egy másik történet. A balesetről nem igen ertesulhettem előre mivel előző nap vettem meg a jegyet elővételben. Ott helyben kelenfoldon mondták be a hangos bemondoba hogy késni fogunk és bizonytalan ideig ott állunk.
2018. dec. 14. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!