Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utolag fizetik vissza?

Utolag fizetik vissza?

Figyelt kérdés
Ha valamilyen berlettel kozlekedtek elore meg kell venni es a ceg a mar lejart berlet pl 86%-at adja vissza? Azonnal visszaadjak vagy csak a lejart berlet leadasakor ? Van h elore k##sok penzert meg kell venni majd 1 honapra ra adjak vissza X % at. Es valojaban csak akkor kapjak vissza az utoksot ha elmennek a cegtol..

2018. dec. 18. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyilván a cég belső elszámolási rendszerétől függ, de tipikusan utólagos visszatérítés van, magyarán az első időszakban a saját utazásodat te hitelezed. Én egyébként e-jegyeket és bérleteket el szoktam fogadni a beosztottaimtól érvényességi idő lejárta előtt is, de a nem reprodukálható papír alapú jegyeket vagy bérleteket csak utána, hiszen a bizonylatot le kell adni, mivel az adóhatóság ellenőrizheti, kinek milyen alapon adtál juttatásokat és adóztál-e utána.
2018. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha! De mi kertunk papir alapu szamlat mikor megvettuk. Gondoltam leadom a szamlat es visszakapom a penzt.. nem nekik nem kell a szamla csak ha leadom a hasznalt berlet papirt akkor fizet 1 honap utam ez a baromi sz#r h szamlaval se..

De mondjuk nekifutok meg 1x hisz az is papir es igazolja is mit vettem..

2018. dec. 18. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magát a bérletet kell leadni, itt ez a szabály, a számla nem helyettesíti. Számla nem is szükséges az elszámoláshoz, csak pár túlbuzgó cég azt is szokta néha kérni.
2018. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez kocsogseg is
2018. dec. 19. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a legtöbb cégnél így van, utólag fizetik ki. A törvény is ezt írja elő. De miért is probléma? A béredet sem fizetik ki előre, ez a te hozzájárulásod ha úgy tetszik. Nyilván kellemetlen, hogy benne áll a pénzed, de tekints rá úgy mint egy egyszeri befizetésre.
2018. dec. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Ez jó példa, dolgozni is hitelbe dolgozunk, csak a következő hónapban kapjuk meg a bérünket utána. Nálunk ráadásul csak 7-8-a körül van fizetés, így amit elsején dolgoztam azt 38 napig hiteleztem a cégnek. Bezzeg Amerikában hetente van fizetés. :-)
2018. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:( szomoru tenyek
2018. dec. 25. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!