Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért jár már 4-től éjszakai...

Miért jár már 4-től éjszakai járat Szenteste?

Figyelt kérdés
2018. dec. 24. 16:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

A válaszadók gondolom mind budapestiek. A válaszaitokból kiindulva szerintetek vidéken megáll az élet, ha Szenteste nem jár semmilyen busz. Legyen az nagyobb város, vagy kisebb falu. Elmondom nektek, hogy senki nem hal éhen és senki se fagy halálra amiatt vidéken, mert Szenteste nincs tömegközlekedés. Éjszakai járatok sincsenek.


És kikérem a buszsofőrök nevében azt, hogy ezt az állításomat nulla százalékosra értékeljétek: "A buszsofőröknek is járna egy esély hogy otthon töltsék a családjukkal a szentestét ahelyett hogy üres éjszakai buszokkal köröznek a városban feleslegesen."

Ti lennétek az elsők, akiket zavarna az, hogy nem csinálhatjátok Szenteste azt, amit szeretnétek. De tudom, a tömegközlekedés alanyi jogon jár és a buszsofőr egy szolga. Szerintetek.

2018. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

#11 - Vannak olyan munkahelyek, ahol dec. 24-én is dolgoznak. Például kórházak, közüzemi szolgáltatások, szállodák, éttermek, benzinkutak.

Az itt dolgozó embereknek valahogy el is kell jutniuk a munkahelyükre, aztán haza is kell valahogyan menniük.


A tömegközlekedés közszolgáltatás. Budapest pedig egy kétmilliós nagyváros.

Szerintem a legjobb karácsonyi pótlékot kínálni, hogy a buszvezetők önként jelentkezzenek rá, aztán akit dec. 24-én beosztanak, az majd megoldja, hogy dec. 25-én ünnepeljen a családjával.

2019. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

"Vannak olyan munkahelyek, ahol dec. 24-én is dolgoznak. Például kórházak, közüzemi szolgáltatások, szállodák, éttermek, benzinkutak. Az itt dolgozó embereknek valahogy el is kell jutniuk a munkahelyükre, aztán haza is kell valahogyan menniük.

A tömegközlekedés közszolgáltatás. Budapest pedig egy kétmilliós nagyváros."


Egy kisebb faluban élő orvos, akinek be kell mennie dolgozni Szenteste egy tőle 30-40 kilométerre lévő kórházba, ezek alapján nyugodtan otthon maradhat, mert nem jár a távolsági busz. És amúgy se egy kétmilliós nagyvárosban él, maradjon csak otthon. Ott a tömegközlekedés nem közszolgáltatás, a távolsági buszok csak alibinek vannak. A válaszod alapján ezt a következtetést lehet levonni.


Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy semmi szükség Szenteste éjszakai buszoknak járniuk Budapesten. Ha a vidéken élő emberek képesek sokkal nagyobb, háromszoros, ötszörös távolságokat tömegközlekedés nélkül Szenteste megtenni mindenféle probléma nélkül, akkor semmi értelme annak, hogy Budapesten szinte üresen körözzenek az éjszakai buszok Szenteste. Egy évben ki lehetne bírni fél napot tömegközlekedés nélkül az elkényelmesedett budapestieknek.

2019. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
Gyere fel legközelebb Budapestre szenteste, és 4 után nézegesd, hogy mennyien vannak a buszokon :)
2019. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
77%

#13 - A vidéki emberek sokkal nagyobb részének van autója, mivel kevesebb a dugó vagy nincs, és parkolni is sokkal egyszerűbb.

Budapesten az utazások 50-60%-a tömegközlekedéssel zajlik.

Akkor hol is vannak jobban elkényelmesedve?

2019. jan. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#11: Ez igaz, de részben azért is van több embernek autója vidéken, mert a tömegközlekedés sokkal gyengébb. Tőlünk a faluból a 15 km-re lévő kisvárosba este 7-kor megy el az utolsó busz, onnan fél 8-kor jön vissza. Napközben is vannak 2-3 órás lyukak, amikor nem jár semmi. És akkor ez még jónak mondható, vannak kisebb faluk (főleg Borsodban), ahova hetente egyszer megy ki a busz.
2019. jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Lehet, hogy ennek is van valamennyi szerepe, de nem hiszem, hogy olyan sok.

Minél kevesebben laknak valahol, annál gyorsabban lehet autóval közlekedni, mert nincs gond a dugóval és a parkolással.

És annál nehezebb jó tömegközlekedést csinálni, mert nincs annyi utas, hogy elég sűrűn tudjon járni.

Aki teheti, szívesebben megy saját járművel, ami nem vár másokra, a leggyorsabb útvonalon megy és még cuccokat is lehet benne hagyni.

2019. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"A vidéki emberek sokkal nagyobb részének van autója, mivel kevesebb a dugó vagy nincs, és parkolni is sokkal egyszerűbb.


Budapesten az utazások 50-60%-a tömegközlekedéssel zajlik.


Akkor hol is vannak jobban elkényelmesedve?"


Szenteste Budapesten nincsenek dugók, a parkolás pedig ingyenes mindenhol akkor és a rá következő két napon is.

Továbbra se látok nyomós indokot arra, hogy dolgoztatni kelljen Szenteste a buszsofőröket és villamosvezetőket Budapesten, ha az ország többi részében erre nincs szükség és igény sem.

Felteszem a kérdést a budapestieknek: jelentős hátrány ér titeket, ha egy évben csak fél napig egyáltalán nincs tömegközlekedés? Én nem arról beszéltem, hogy az év többi napján is legyen hasonlóan rossz tömegközlekedés Budapesten, mint vidéken. Válaszoljatok erre az egyetlen kérdésemre!

2019. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%

"Szenteste Budapesten nincsenek dugók, a parkolás pedig ingyenes mindenhol akkor és a rá következő két napon is."


Milyen igazad van, majd vesz az ember arra az egy napra egy autót, hogy el tudjon mozdulni a helyéről.


(A parkolás meg hiába ingyenes az ünnepek alatt, elég nehéz megállni éppen azért, mert ingyenes.)

2019. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

"Felteszem a kérdést a budapestieknek: jelentős hátrány ér titeket, ha egy évben csak fél napig egyáltalán nincs tömegközlekedés?"


2.000.000 budapesti van, ugye nem gondolod komolyan, hogy egyvalaki válaszolni fog a többi 1.999.999 nevében?


Aki akkor szeretne utazni, mert mondjuk a családjával karácsonyozik Nagykovácsiban, és onnan haza kell jutnia Rákoskeresztúrra, nem akar autózni, hogy ihasson és nem akar 10.000 Ft-ot taxira költeni, annak hátrány.


Annak is, aki aznap dolgozik és be kell jutnia a munkahelyére, de nincs autója.


Annak is, aki egyedül van, nincs családja és el akar menni mégis valahova embereket látni. (Karácsonykor különösen magas az öngyilkosságok aránya.)


Az sem lenne jó, ha emiatt ülnének emberek részegen autóba, mert nincs tömegközlekedés.


Egyébként egy kelet-magyarországi ismerősöm szegény mindennap kiírta a Facebook-ra karácsony előtt, hogy ki tudná őt pénzért cserébe 24-én bevinni a munkahelyére.


Nem értem, miért olyan nagy gáz, hogy van egy minimális tömegközlekedés? Még soha nem hallottam semmilyen közlekedési szakszervezetet azért tiltakozni, hogy töröljék el.


A buszvezetők úgy tudom kapnak pótlékot az ünnepnapi munkavégzés után.

Lehet, hogy valaki szívesebben dolgozik ilyenkor több pénzért, amikor alig van forgalom és utas, mint a megelőző hétköznapon, a karácsonyi őrületben normál pénzért, amikor a járatok és az utak tele vannak és mindenki ideges és zizi.


De mondok mást: Taxik is vannak szép számmal ilyenkor a városban, pedig aztán a taxisokat senki nem kötelezi arra, hogy dolgozzanak ilyenkor.

Tehát vannak emberek, akik szívesen dolgoznak ilyenkor, hogy pénzt keressenek.

Ők majd dec. 25-én ünnepelnek. Igazából nem mindegy, hogy egy család melyik nap karácsonyozik?

2019. jan. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!