Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen jogai vannak a BKV...

Milyen jogai vannak a BKV ellenőröknek? És milyen jogai vannak az utasnak?

Figyelt kérdés

Kiegeszitenem a kerdest:

11 eve nem vettem se jegyet, se berletet (csak metrora szakaszjegyet) es amikor jon az ellenor mondjuk a buszon akkor a kovetkezo a szitu:

-Jegyeket berleteket kernem.

-Otthon hagytam.

-Szemelyi igazolvanyt kernek.

-Azzal egyutt hagytam otthon.


Elso eset:

-Kerem szalljon le a kovetkezo megallonal.

-Nem szallok.

-De leszall.

(Soha nem szalltam le viszont az ellenor leszallt :))


Masodik eset:

-Kerem diktalja be az adatait.

-Rendben. Gipsz Jakab, Seholsincs utca 4.


Harmadik eset:

-Kerem szalljon le.

-Nem szallok.

-Akkor rendort hivok.

-Kerem.

Es utana blablabla de meg sose hivtak rendort.


Viszont vannak esetek amikor latom, hogy ellenor brigadok 6an 7eb korbevesznek embereket es nem hagyjak oket tovabbmenni.


Feljelenthetem az ellenort?


2010. jún. 28. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyen notórius bliccelők is hozzájárulnak a jegy és bérletárak emelésébe. (ne vegyük bele a górék buktáit, mert az előző rendszerben is megvoltak a megrögzött potyautasok) A Volán és MÁV járatain miért természetes, hogy jegyet vagy bérletet KELL venni? Nyugodtan jeletsd fel, és a fent leírtakat ugyanígy írd bele a feljelentésedbe.
2010. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Még 1. Te nem utas vagy, hanem potyautas, így hivatkozz a jogaidra. Jogod van leszállni, esetleg jegyet/bérletet venni.
2010. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
EVgyülj bea 6-7 fős ellenőrcsapatba, és színleld, hogy romron vágtak, ess össze és jajgass. Súlyos testi sértés és kattan a bilincs a csuklójukon.
2010. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
teljesen egyetértek az előzőekkel ...hülye potyautas van, jogod van befogni a szádat és jegyet/bérletet venni....kezd olyan érzésem lenni, hogy ez a mindent ingyen, vagy fizesse más helyettem mentalitás magyar szokás :S
2010. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utas érvényes jeggyel lennél.
2010. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Ha a vén nyugdíjasok is mehetnek ingyen, más miért ne mehetne? Inkább a potyázó nyugdíjasokat kéne felülvizsgálni, akik gerinctelenül elfoglalják a fizetők helyét.
2010. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem semmi arc lehetsz:)

a jegy/bérletdrágulásról pedig nemcsak a bliccelő utazóközönség tehet, hanem a drága BKV-s górék, akik szépen kifosztották a zsíros bödönt. ja, hogy erre senki nem akar emlékezni? könnyű mindent a bliccelőkre fogni.

viszont neked kérdező, mivel jogtalanul veszed igénybe a korlátozást, semmilyen jog nem illet. úgyhogy ha le akarnak szállítani, szállj csak le és örülj, hogy ennyivel megúsztad.

2010. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
inkább azzal foglalkozz,hogy te vegyél jegyet vagy bérletet.a közértben sem lehet fizetés nélkül távozni,az utazás sincs ingyen.az elsőnek igaza van,az ilyenek miatt fizetnek mások többet a jegyért.az ellenőr csak a munkáját végzi minek jelentenéd fel?
2010. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"színleld, hogy romron vágtak, ess össze és jajgass"

- Hamis vád és tanúskodás! Olyan látleletet is kívánok hozzá......

2010. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
És most büszke vagy magadra? Ha igénybe veszel egy szolgáltatást, fizetned KELL érte. Úgyhogy elmehetsz a pcsába a tetves jogaiddal.
2010. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!