Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jelenleg milyen lehetőségei,...

Jelenleg milyen lehetőségei, jogai vannak a BKV ellenőröknek a bliccelőkkel szemben?

Figyelt kérdés
Ha lehet linket is.
2009. nov. 19. 09:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

ha van bennük elég szufla akkor elállják az ajtókat, vagy körbeállnak. Ha te ezek után nekimész, megütöd, akkor már önvédelem ha visszaüt.

Ezene kívül max rendőrt hívhatnak még.


Sajnos és hálégnek semmi jogkörük. Sajnos mert a rohadt bliccelők így röhögnek egyet, vagy akár a károkozók, és persze hálégnek, mert sajna ellenőrnek nagyon sokszor degenerált alakok mennek akiknek ha jogkörük lenne akkor visszaélnének vele.

2009. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
hjah viszont azt megjegyzem, hogy ők közfeladatot ellátó személyek, vagyis súlyosabb büntit kapsz azért ha egy ellenőrt, buszsofőrt versz meg, mintha a szomszéd Pistikét.
2009. nov. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Inkább ne bliccelj. Jobban jársz.
2009. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
73%

Gyakorlatilag semmi. 1x nem volt nálam jegy a villamoson és addig dumáltam neki, hogy naa, ugyaan, beszéljük már meg, ne írjon büntetést, van nálam egy felesleges ezres, hogy amikor már majdnem engedett, jött egy megálló én meg gyorsan leszálltam. A szerencsétlen persze ordított, hogy rendőrt hív, én meg csak röhögtem, hogy előbb kellett volna gondolkodni :-))

Akik meg a metróban vannak, azon saját magukat fosztják meg a lehetőségeiktől. Szabadon lehet köztük sétálgatni rég lejárt jeggyel.

Komolyra: a probléma nem az ellenőrökkel, hanem a BKV-vel van. Megoldás: mertóba beléptetőkapukat, minden megállóba rendőrposzt. Felszínen meg visszavezetni a jegykalauz(oka)t és rendes fizetést adni neki(k), viszont követelni is tőlük. De ez mind pénz, ami ma "nincs". Arra van, amire akarjuk, csak nálunk értelmes befektetésekre nem akar költeni senki.

2009. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
engem is elkapott egyszer, épp akkor értünk egy piros lámpához a busszal, és legalább 2-3percig értetlenkedtem, meg mondtam h nem adom neki oda a személyim.. ő mondta h rendőrt hív, mondom oké. aztán nyílt az ajtó és megpattantam:) utánamkiabált h "nem ajánlom fiatalember... személyleírást fogok adni..." :D
2009. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
78%
Vegyél jegyet mint a normális emberek és akkor nem kell ilyeneken gondolkodni...
2009. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem tarthat vissza, fizikailag nem korlátozhatja a mozgásodat: tehát leléphetsz, ha nincs rendőr. Egyébként vannak kifejezetten szemetek is köztük, én egyszer a végállomásról indultam, kezem tele, nagy kanyarral kezd a busz, kapaszkodtam, erre a kanyar után rögtön ott teremtek, hogy jegyeketbérleteket. Még időm sem volt lyukasztani, de nem foglalkoztak vele, így leszálltunk, és én elsétáltam. Persze próbálkoztak, elémállt, mire határozottan mondtam, hogy nem tarthatsz vissza! Erre sértegetni kezdett, de eljöttem. :-) Szóval aki bunkó, azzal én sem viselkedem másként. Egyébként nem szoktam bliccelni, ez sem az volt.
2009. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Megbüntethet ha nincs jegyed viszont elvileg nem tarthat fel nem akadályozhat meg hogy elmenj és nem vagy kötelező megvárni a rendőröket sem és

nem vagy kötelező odaadni neki a személyi igazolványodat és a lakcím kártyádat.

Ő csak annyit tehet hogy megbüntet ha nincs érvényes jegyed vagy ha nem működsz velük együtt akkor kihívhatja a rendőröket!Meg nem érdemes ütni őket mert még nagyobb bajba kerülhetsz.

2009. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
17évesen briccelek,elmondom miért: nem fogok 300ftért venni buszjegyet,főleg ha csak pl. 3 megállót megyek,bérlet,mivel diák vagyok 3700 vagy mennyi.Ennyi pénzt minek kiadni?A felnőtt bérlet majdnem 10ezer...ne gyertek azzal,h ezért drágák a jegyek mert nem veszi meg senki,de persze a 100millás végkielégítésekre van pénz,én meg ezeknek fizessek?ugye nem gondoljátok komolyan?ami a bkv-n van,az undorító mocsok meg a rengeteg retkes cigány.EZÉRT NEM FOGOK FIZETNI.Am. az ellenőrök is meg vannak fizetve,elhihetitek-.-
2009. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
kis gyökér, nem kötelező utaznod, azt a 3megállót le is gyalogolhatod.
2009. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!