Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire etikus közvetlenül...

Mennyire etikus közvetlenül egy másik, ugyanolyan járat mögött megállás nélkül továbbhajtani a megállóban?

Figyelt kérdés

Budapesti 5-ös buszról beszélünk, aminek a követése csúcsidőben 6-7 perc az elvárható 4-5 perc helyett. Ugye így közel negyed órája nem jön busz, aztán jön hirtelen egyszerre kettő. Az első annyira tele van, hogy nem lehet felférni (ez nem finnyáskodás, hanem sajnos fizikailag nem megy). De 2 busz nem tud egyszerre beállni a megállóba, mert miért is csinálnák meg úgy a megállót (ez más gondot is okoz, de más kérdés). Így a hátsó busz megvárja, amíg az első elindul, majd utána kvázi vigyorogva a megállóban maradt emberekre továbbhajt.


Ez mennyire etikus viselkedés a buszvezető részéről? Értem én, hogy sietni kell, de ezzel mennyit nyer? Max. 1 lámpaciklus lemaradása lesz, a kevesebb utas miatt az utascseréje gyorsabb lesz.


2019. jan. 9. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van fel- vagy leszálló a megállóban, a buszvezető köteles megállni, és ajtót nyitni. Ha nem így történt, tegyél panaszt!
2019. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nemhogy nem etikus, de szabálytalan is. a sofőr nem végzi a munkáját
2019. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg van utas a megállóban, addig nem hajthat tovább, kivéve a kettős megállóban másodikként ajtót nyitó buszt, az utascsere után nem kell, hogy újból megálljon.


Azonos utvonalon közlekedő járatok egyébként kerülhetik egymást, feltéve, hogy nincs leszálló utas a második járművön, továbbá előre láthatólag minden utas fel fog férni az első járműre. Ilyen esetben még hatèkonyabb is, ha az üresebb kocsi megy előre, mert egyenletesebben oszlik el az utasterhelés. De itt nem erről volt szó.


Ez az eset szabálytalan és nyilván nem is etikus.

2019. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
azért lehetőségeidhez képest mérlegeld át hogy perceken bosszankodsz, mikor kicsi arrébb vidéken 1-1,5 órás várakozások vannak kövi járatokig jó esetben, kisvárosból nagyba jutni vagy fordítva. egy ilyennél sokkal bosszantóbb lenne. a sietés fogalma relatív
2019. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
ok, akkor te fogd fel úgy, hogy az egyik busz késik 1.5 órát, ott vár a két busznyi tömeg, de a másik busz továbbhajt megállás nélkül. így relatívak maradunk, és a lényeg ugyanaz.
2019. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Az egyik okostojásocskának sem fordul meg a kicsiny buksijában, hogy az ott maradt emberek talán az első busz leszállói vagy nem is az 5-ösre várnak. ^_^
2019. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


# 4


Nem értem, miért kell rendszeresen ilyen kérdések alatt megjelennie az ilyen kommenteknek. Szinte éreztem, hogy valakit triggerelni fogok azzal, hogy 6-7 percenként jár a busz, mert bezzeg a világ végén másfél óránként megy el egy járat!


Na már most, egyrészt én nem tehetek arról, hogy felétek 1-1,5 óra kell ahhoz, hogy megteljen egy busz, itt bizony 6-7 perc is elég erre. Másrészt szerinted csak véletlenül élek nagyvárosban, ide dobtak le egy repülőgépből? Vagy nekem pont az is a preferenciám volt, amikor ide költöztem, hogy ne kelljen fél napot várni egy buszra?


De a lényeg nem is ez, ahogy az # 5-ös válaszoló is rávilágított.


# 6


Jelentem, hogy nem az előző buszról szálltam le, és bizony az 5-ös buszra vártam!


Tehát látjuk, hogy a buszvezető nem volt gondolatolvasó és médium sem, ergo nem tippelés alapján kellene megállni.

2019. jan. 10. 18:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Semennyire, de hiába jelented a BKV-nek az esetet, nem lesz semmi következménye.
2019. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!