Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tanácsoltok mankóval való...

Mit tanácsoltok mankóval való buszozáshoz?

Figyelt kérdés
Gipszben van a lábam, pár nap múlva mehetek iskolába, és ahogy eddig, busszal kellene. Mit tanácsoltok, van valakinek tapasztalata ebben?
2019. márc. 4. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Van bizony, jól sikerült a tavalyi síelésem.


1. Nézd meg előre, melyik busz alacsonypadlós.

2. Nem véletlenül szoktak a nehezen mozgók az első ajtón le- és felszállni. Fontos, hogy lásson téged a vezető.

3. Igyekezz az elsők között felszàllni, hogy legyen időd még indulás előtt leülni.

4. Nyugodtan kérj meg bárkit, hogy adja át a helyét. Nyugi, senki nem fog érte haragudni.

5. Az első napokban kísérővel közlekedj.


Velem az amúgy eléggè nyomulós, tülekedös Budapesten rendes volt szinte mindenki, tök pozitív tapasztalataim voltak az emberek segítőkészségét illetôen, és én is sokkal tolerànsabb lettem a nehezen mozgó utastàrsak iránt. Régebben nagyon irritált, hogy miért nem hagyják a magamfajta fürge fiatalokat felszállni gyorsan, aztán rájöttem, hogy fontos leülni még elindulás előtt és összeségében mindenkinek jobb így,

2019. márc. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első ajtónál a legszűkebb a hely, inkább a középsőnél szállj fel.
2019. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,

tapasztalat alapján mondom, valami pántszerűséget készítsél, amivel a mankót fel tudod akasztani a válladra, ha mondjuk két kézzel kell kapaszkodnod a buszon, vagy fel és leszállás esetére.

Arra ne nagyon számíts, hogy átadják a helyet, előfordul de ritkán.

És leszállás után állj félre, és enged el a tömeget, mert előfordul, hogy a nagy tülekedésben, telefonnyomkodás közben belerúgnak a mankóba.

Mindig legyen nálad "pótkerék", azaz tartalékgumi a mankódra (pl. beakad a mozgólépcsőbe, és lerántja), és nem akarsz szikrát húzni a járdán.

Óvatosan, és jobbulást!

2019. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy elhúzódott műtét miatt alsó hangon negyed évre használhatatlan volt a jobb lábam, és a mai napig nem épült fel teljesen. Azt tudom tanácsolni, hogy minél előbb kezdd el használni, persze ésszerű keretek között. Nekem a sok pihentetéstől meg felpolcolástól, (részben a műtéttől) olyan keringési zavarom van, hogy onnan koldulok :/ kitartást, és jobbulást!
2019. márc. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!