Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A régi vagy a mostani Köki a...

A régi vagy a mostani Köki a jobb szerinted?

Figyelt kérdés
2019. márc. 22. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem tudom, de az én ismereteim szerint a 2012-es KÖKI még mindig azonos a 2019-essel.
2019. márc. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A régi hangulatosabb volt, már amennyire egy ilyen csomópont az lehet, az új funkcionálisan jobb, rövidebbek az átszállási távolságok és úgy-ahogy, de akadálymentes is. A közönség és a gazdátlanság változatlan.
2019. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

A mostani természetesen jobb, mivel a régit nem lehet minősíteni sem, annyira egy undorító hely volt.


De azért a jelenlegi helyzetet sem nevezném jónak:

- a vasútállomás még mindig közép-afrikai színvonalú

- a pláza egy kihasználatlan hodály és építészetileg is nulla

- a buszállomás a pláza alatt sötét és mocskos

- ha a busztól át akarsz menni a metróhoz, és mondjuk nehéz csomagod van, akkor be kell menned a plázába, hogy mozgólépcsőt találj, ami szerintem nevetséges egy ekkora csomóponton

2019. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hármas, van lift és mozgólépcső is közvetlenül a buszoktól a metró felé, nem kell plázàzni hozzá.
2019. márc. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jogos, megnéztem a BKK helyszínrajzát. Van egy darab mozgólépcső és egy darab lift a buszoktól a metróhoz. Szerintem ez kevés, ráadásul a legtöbb busztól, például a reptéritől is csak úgy érthetőek el, hogy az utasnak az úttesten a buszok között át kell vágnia. Zebra az nincs. Tényleg a mai helyzet óriási előrelépés a korábbihoz képest, csak nem értem, hogy ha már megcsinálnak valamit, akkor miért nem lehet rendesen, 21. századi módra megcsinálni.
2019. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt van amúgy az említett helyszínrajz:

[link]


Szóval azt nem értem, hogy mi akadályozta meg abban az állomás építőit, hogy pl az egyik D-vel jelölt lépcső helyén egy mozgólépcső legyen, esetleg egy lift. 12 buszjárat áll meg ennél a "járdaszigetnél". Ehelyett beraktak egy mozgólépcsőt és egy liftet a C-hez, ahol 1 darab járat áll meg, illetve adott esetben a metrópótló.

2019. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiek hozzászólásaival.

Naponta arra járok.

Ismertem, igénybe vettem a régit is. Mára modernebb, szebb lett, de vannak persze hiányosságok.

Amikor pl. bedöglik valamelyik mozgólépcső, és hetek telnek el, mire megjavítják- azért egy ekkora forgalmú hely esetében ez elég durva!

A vasúti terület felújításra úgy tűnik "már nem jutott pénz", pedig valami katasztrófa, milyen állapotok vannak ott, és ez nemcsak esztétikai kérdés.

A csöveseket, alkeszokat eltüntetni nem lehet, de nem is foglalkoznak ezzel az illetékesek, pedig elég zavaró, ha buszra várván cigiért vagy pénzélt tarhálnak.

Zebrát sem ártana lefesteni, mert ekkora buszforgalom és szaladgáló emberek mellett nem kicsi a balesetveszély.

2019. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A régi jobb volt, mert az a ganédomb, ami ott uralkodik, jobban illeszkedett abba. A fehér, fancy, modern hatású KöKi esetében valahogy túl nagy a kontraszt.
2019. márc. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!