Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol tart jelenleg a MÁVnál az...

Hol tart jelenleg a MÁVnál az egységes flotta?

Figyelt kérdés
Volt szó ugye az első 60 Flirt-ről, az Uzsgyikól is, meg talán a Talentekről meg Desirokról is? Mennyi van jelenleg átfestve(ill. Flirtnél "felújítva")?

2019. márc. 26. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Új a vezetője a Startnak, szóval jó eséllyel nem tart ki a lendület a flottaszín teljes kiterjesztésére.
2019. márc. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fővizsgáknál festik, a Flirteknél talán még nem volt, de a GYSEV-től kölcsönvett dízel motorvonatát átfestették kék-fehérre.
2019. márc. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Az összes valószínűleg sosem lesz, sok mire eljutna oda előbb lesz selejtezve.
2019. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1: Én bízom benne, jobb lenne, mint ez az összevisszaság.. persze az is más, hogy Szolnokot így is 150%-on járatják.. meg a pénz.


2: A Flirtöket amúgy is megcsinálják, mert az első 60db-ban pl nincs konnektor, az is megvan, hogy ki és mennyiért, csak ez még talán ősszel volt.


Most nem találom a cikket, de majd utólag küldöm.


3: 81db vonatról beszélünk, 10db Talent, 31db Desiro és 40db Uzsgyi.. 60 Flirtre valamit olvastam. Meg ugye kész van már 6db Uzsgyi.


Azviszont amúgy korrekt, ha fővizsgáknál festik, mert akkor ígyis úgyis kéne.

2019. márc. 27. 19:38
 5/8 A kérdező kommentje:

itt van:


[link]

2019. márc. 27. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja de egyébként ez az egységesítés abszolút nem állja meg a helyét. A posta Bhv-k és a mozdonyaik piros csíkosak, a felújított gyorsvonati kocsik nagyjából a régi színezést követik, csak fönt is van csík, meg a kocsik végeinél is, a motorvonatok az eddig nem (csak a Ganz-féle IC motorvonatokon) használt fehér mellett egy új árnyalatú kék és az eddig szintén nem használt sárga is megjelent, és még ott van ráadásnak az IC+-féle színezés (amit a nemzetközi kocsik is kapnak), amin szintén eddig nem használt árnyalatok jelennek meg (a világosabb kék talán a kék Flirtek egyik tervezetén volt megtalálható: [link]

Vagyis ez már négyféle színterv! Ezek csak azok, amelyeket mostanában festettek át (kivéve a Bhv-kat, de a mozdonyaikat mostanában igazították hozzájuk). És még a retró festésű kocsikat nem is számoltam... ( [link]

Vagyis az egységesítés inkább azt jelenti, hogy "többfélesítés" van. Nyilván az Uzsgyik színterve kikopóban, de akkor sem egy felé halad a dolog.

2019. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem tetszik nagyon az új Flirt színterv, de azok a világoskék ajtók is nagyon ütősek.


Egyébként én így látom ezt:


Az új "IC+ színtervet" azok a vagonok kapják, amik EuroCity-EuroNight-InterCity(+?) kocsik.


A szürkecsíkos kocsik maradnak a távolsági/gyorsvonati kocsik.


A piros-kékek a fecskék, és ezen nem is kívánnak változtatni, sőt, a mozdonyt is(szerintem sajnos) ehhez igazították.


És a motorvonatok meg megkapják ezt a kék-fehér-sárga-fekete színt. A Bz-k kezét meg végre talán elengedik és igyekeznek arra is kitalálni valamit.


Remélem a mozdonyok maradnak így kék-sárga és "piros"-sárga kivitelben, szerintem az összes köüzül a leggyönyörűbb ezzel a festéssel a Taurus.


Szóval én ígylátom, és szerintem annyira nem is hülyeség ez. Mondjuk én eleve kivenném a forgalomból(persze, ha lenne/lesz alternatíva) a régebbi kocsikat, a 2G IC kocsikat tenném be normál távolsági/gyorsvonatra, persze a felújított változatát, csak vákuumos toalettel, így szerintem gyorsvonatiként korrekt minőség lenne.


Bár, ahogy számoltam, minimum mégegyszer ekkora rendelést kell leadnia a MÁVnak Szolnok felé, hogy nagyjából lehessen tartani a 3 kocsis IC szerelvényeket az IC+ kocsikkal és esetleg a halbi-fecske-lengyel pótlásokat 2G kocsikkal lehessen megoldani.


Mondjuk eleve az én álom IC szerelvényem az ilyen:


[Taurus]-[Apmz]-[WRmz]-[Bpmz]-[Bpmz]-[Bpmz]-[Bbdpmz]-[Vezérlő]


Így szerintem nagyon szépek lennének az IC-ink. Állítólag fejlesztés alatt áll a vezérlőkocsi. Étkező kocsi nem tudom, hogy hogy áll, azt a CAF-osat írtam.

2019. márc. 29. 22:05
 8/8 A kérdező kommentje:

Sőt, ma pl kijött egy Amz 19-91, IC+ festéssel, szóval szerintem a RIC, nemzetközi kocsik lesznek ilyenek.


Az IC marad a régi, meg a többi is.

2019. ápr. 11. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!