Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért vannak Intercity vonaton...

Miért vannak Intercity vonaton egyesek ennyire rástresszelve erre a helyjegy dologra?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy oda akarnak ülni, ahova a jegyük szól, de ha mondjuk van egy fülkés vonat, ahol egy fülkében van 6 hely, akkor most miért nem tökmindegy az, hogy a fülkén belül hova ül le? Szóval ha mondjuk az én helyjegyem az ablakhoz szól egyik oldalra, de azzal szembe ülök le, szóval mondjuk a jegyem az 55ös ülésre szól és én az 56osra ülök, akkor ha jön valaki akinek oda szól a jegye, lazán felállít hogy az az ő helye. Nemhogy inkább leülne velem szembe aztán el van intézve. Vagy termes kocsiban, négyes ülések, ott is lazán felállítanak, hogy a velem szembe levő ülés az enyém. Miért vannak sokan erre ennyire rástresszelve?


Persze ha valami teljesen más helyre ülök le, mint ahova a jegyem szól azt megértem, de itt most arról van szó, amikor az adott helyek egymás mellett vannak jóformán.


2019. márc. 31. 07:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Számomra ez egy apróságnak tűnik, nem értem miért problémáznak ezen egyesek
2019. márc. 31. 07:47
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem pl. nagyon nem mindegy, mert csak úgy tudok utazni, ha a menetirányba nézek, ha fordított oldalon ülök, akkor rosszul leszek.

Másrészt meg azt végképp nem értem, ha az a hely üres, ahová a jegyed szól, akkor miért nem oda ülsz?

2019. márc. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt háttal rosszul vagyok, okkal kérem úgy a jegyet, ahogy. Másrészt meg, nettó parasztság befoglalni más helyét. Az egy dolog, ha pl társasággal van az ember, és nem úgy kapja, akkor lehet jó fejnek lenni, hogy mindegy, hol ülök, de ezen kívül mi okod van nem a helyedre ülni?

Én nem egyszer jàrtam meg ezzel, hogy oké, nem szívózom, ülök máshova, mert cuki vagyok és mindegy. Aztán a máshova helyre jött az, akinek oda szól a jegye, és én cuccolhattam jobbra-balra, hogy hova tudok leülni, pusztán azért, mert valakinek az én helyem volt kényelmesebb. Hát ilyet nem játszunk.

2019. márc. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

itt te vagy aki hülye.

ha máshol akarsz ülni úgy kell jegyet venni ember!

le lehet ülni más jobb helyre, de ha mégis érkezik oda valaki, akkor szó nélkül takarodó van.

2019. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nyilván fel szoktam állni ha jön valaki, nem szoktam kötekedni vele
2019. márc. 31. 08:32
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha meg amúgy látom hogy tömegnyomor van akkor meg a helyemre ülök, csak amikor nincsenek sokan, akkor néha nem
2019. márc. 31. 08:33
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Én nem vagyok rosszul ugyan utazás közben, de természetesen menetirány szerint, az ablaknál akarok ülni - azt tartom a legkényelmesebb helynek, ennyi. Ha tudok oda jegyet venni, nem fogom átadni a helyem senkinek.
2019. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Miért vannak Intercity vonaton egyesek akik feleslegesen befoglalják más helyét?


Azt értem, hogy oda akarnak ülni, ahol kényelmesebb nekik, de akkor miért nem oda veszik a jegyet? Miért nekem kell még könyörögnöm a saját helyemért, amiért fizettem?

2019. márc. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván ennek is vannak finomságai, mondjuk egy szerda keső délelőtti, végállomasa fele közeledő IC első osztályú kocsijában leülnék simán az első szimpatikus helyre, de az esetek többségében kellemetlenséget okozol azzal, ha nem a helyjegyed szerinti helyen ülsz.


Persze, neha muszáj próbálkozni, ha mondjuk tök beteg ember mellé kellene jó szorosan beülnöd, de olyankor is amint jönnek az általad választott helyre, szó nélkül át kell adni akkor is, ha körülötted az összes többi hely üres.

2019. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Te így lázadsz vagy mi a helyzet? Nekem a tököm tele van az ilyenekkel, akik összevissza ülnek le vonaton, moziban, repülőn és a hasonló helyeken, és rögtön egy tárgyalással kell kezdeni az utazást, hogy ugyan legyen már szíves a saját helyére ülni, és nem, nem szeretnék cserélni önnel, mert nem és kész. Egy dolog, hogy lehet, hogy szándékosan kértem oda a jegyemet, mert babonás vagyok, vagy mert nem szeretek háttal ülni, de a legfontosabb érv az ilyen összevissza ülésekkel szemben, az a bonyodalom, amit okozhat. Simán lehet, hogy a székfoglaló utas hamarabb leszáll, és én a kitúrt utas leshetem folyamatosan, hogy mikor szabadul fel a helyem. Vagy ráhagyom, hogy oké akkor én leülök az ő helyére, ja csak mondjuk ott meg már ül egy másik okos lázadó. Nem értem, hogy ez miért jó. Akkor inkább töröljük el ezt a rendszert, és üljön mindenki ahova akar, ha ilyen fejlettségi szintet még nem ért el a társadalom.
2019. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!