Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánbusszal kapcsolatban...

Volánbusszal kapcsolatban kérnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Először utaznék vele szóval sok gőzöm nincs róla.

Láttam,hogy lehet olyat,hogy telefonon mutatjuk meg a vezetőnek felszálláskor a jegyvásárlást,de ez nem vonatkozik az összes járatra. Nekem a Népliget és Orosháza kell majd. Ezen lehet majd így csinálni vagy meg kell vegyem fizikailag azt a jegyet?


A másik a vissza utazás. Szombati napon az utolsó járat 15:05-kor van. De ebben a menetrendben 2 Orosháza aut. állomás van,a másik 14:55. Most ez hogy van? Honnan tudom majd hol kell felszállni?

De egyébként ha jól gondolom ez úgy van,hogy 14:55-kor érkezik meg oda és akkor 10 percet áll,utána indul,ugye?

[link]


2019. ápr. 2. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Sztem jobb ha a jegypénztárban veszel ott mindent meg tudsz kérdezni a vissza útról is :)
2019. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Távolsági járatokra lehet online jegyet venni, ha a kiinduló vagy célállomás Budapest (nem értem mire fel ez a korlátozás, de mindegy). Ezt be lehet mutatni okostelefonon a sofőrnek, de ki is lehet nyomtatni. Helyközi járatokra ha van jegyelővétel, azt kötelező igénybe venni, ha nincs, a sofőr ad jegyet. Távolsági járatokon a sofőr akkor is ad jegyet, ha amúgy lenne elővétel.


Minden menetrendben két időpont van, az első az érkezés, a második az indulás (kivéve persze a két végállomást, ott az elsőnél csak indulás, a másodiknál csak érkezés van). Ha nem nagy állomás vagy forgalmas megálló, ez gyakran egybe esik.

2019. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát igen lehet jobban járnék ha személyesen venném meg. Csak nehogy kígyózó sor legyen ott. (kígyók kígyózzanak ugye)

Elég bonyolított ez az egész rendszer de lehet csak nekem,mert "first time"-os vagyok :) Osztállyal voltam egyszer de az Velencei tós volt és a sofőrnél vettük a jegyeket,eltartott egy darabig :))

Viszont ja most látom,hogy az autóbusz állomásokon 2 időpont van. Már megijedtem,hogy 2 állomás van Oroson vagy mi :D De így akkor csak oda találok a hazafele vezető útra.

2019. ápr. 2. 14:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg van lehetőség a jegy visszaváltásra és akkor visszakapom a pénzt? Mert még nem 100% a dolog. Szóval alaposan meg akarok tervezni és tudni mindent még előtte :D
2019. ápr. 2. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!