Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor és miért nevezték át a...

Mikor és miért nevezték át a Szent Gellért téri villamosmegállót?

Figyelt kérdés

Eddig Szent Gellért tér M volt a neve, most már Szent Gellért tér - Műegyetem M. A metróállomás neve is át lett nevezve?

Szerintem semmi értelme, meg lehet tanulni, hogy a Műegyetem ott van, és így csak hosszabb lett a neve. A Fővám teret se nevezték el Corvinus Egyetemnek.


2019. ápr. 10. 22:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Hát ezt most tőled tudtam meg, de kicsit utánanéztem, és a metróállomásnak is ez a neve már. FUTÁR: [link] Wiki: [link] Gondolom a Műegyetem viszonylag nagy hírneve miatt kapta meg az állomás és a környező megállók ezt a nevet. Arról én sem tudok, hogy hivatalosan ezt kommunikálták-e. Mindenesetre több értelme van, mint a Ferencváros vasútállomás - Málenkij Robot Emlékhely megállónak, amit minden bizonnyal valami fogyatékos adott egy tömegközlekedési megállónak: [link]
2019. ápr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Fradinál nyilván erős politikai nyomás volt, agy és gondolkodás már kevésbé. Viszont várom akkor a Fővám tér - Corvinus Egyetem, Dísz tér - Karmelita menza és a Pestszentlőrinc, Béke tér - Csemői Bor Poharazó megállóhelyeket is.
2019. ápr. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%

sikerült egy álkérdést összehozni..


a műegyetem ott kezdődik a tér sarkánál, és tekintettel a méreteire, látogatóinak számára, és az utazók igényeire ezért hozzáteszik az egyetemet is..

a Fővámtérnél sokkal fontosabb lenne a Nagycsarnok bemondása is, mert igencsak nagy turistaforgalma van

2019. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen, hármas és pontosan ezért reflektáltam úgy, hogy akkor mondjuk már be az összes környékbeli nevezetes intézményt máshol is. Én nagyon ellenzem az ilyen hosszú, soktagú megállóhelyneveket, amelyek ráadásul a térképekkel sem egyeztethetők össze, mert valószínűleg a térképek 99 százalékán nem Műegyetem néven szerepel az intézmény, az gyakorlatilag egy köznyelvi elnevezése az intézmènynek. A hely beazonosítására tökéletesen elegendő volt a Szent Gellért tér elnevezés is.


Aki ezzel nem ért egyet, azt várom a Tisztviselőtelep, Népliget - Autóbusz-állomás - Groupama Aréna - Planetárium - Pedagógiai Gyűjtemény - Szöglet Presszó megálló C kijáratánál este 18:03-kor, hogy megvitassuk a kérdést.

2019. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

#4-es xD

Tényleg ott is leszel 18:03-kor :D

2019. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Én eleve azt ellenzem, hogy mindent rendszeresen nevezzünk át és erre költsünk állandóan... Nomeg ugye aki megszokásból közlekedik, bár a régi elnevezés is része maradt az újnak.


A hosszú megállónevek baromságok, pont a lényeg veszik el.

2019. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
És båszd meg, nyomja a piros gombot ahelyett, hogy 18:03-ra odajött volna elmondani, mi a baja. Beszårok.
2019. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Ez agyrém, lassan csak több sorban férnek ki az állomásnevek, és mire bemondják a következő megállót, már a harmadik következne.


Egy megálló nevének pont az lenne a lényege, hogy minél rövidebb, de az adott helyet jól jellemezze. Párizsban például nekem az volt az érdekes, hogy még az "utca" vagy "tér" szavakat is elhagyják a megállónévben, tehát pl a Köztársaság térnél (Place de la Republique) az állomás neve csak "Republique". Ez egyébként Budapesten is működne, hiszen a köznyelvben is azt mondjuk, hogy "leszállok a Deákon", a "Blaháig megyek", stb.


De ennek, hogy intézmények nevét (ráadásul becenevét) odabiggyesztik egy megálló nevéhez, nem látom sok értelmét. Minek? Ha az én úticélom a Műegyetem, akkor úgy készülök, hogy megnézem, melyik megállónál kell leszállni. Nem pedig utazgatok fel-alá és amikor meghallom, hogy a Műegyetem állomás következik, akkor gyorsan leszállok. Arról nem is beszélve, hogy a Műegyetem nem a Gellért téren van, hanem az egy campus ami elég nagy területen a Gellért tértől egészen az Infoparkig tart. Tehát azt is lehet mondani, hogy ez egy félretájékoztatás.


És hol van ennek a vége? Lesz "Fővám tér - Corvinus - Vásárcsarnok" állomás? Vagy "Kálvin tér - Magyar Nemzeti Múzeum - Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár - Mercure Budapest Korona Hotel"? Ez tényleg egy vicc.

2019. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Mindenre gondoltatok, csak arra nem, hogy azért tették ki a Műegyetem nevét, mert igény volt rá. Nekem vidékiként pl. fogalmam sincs hol kell leszállnom a metróról, ha a Műegyetemre akarok menni. Márpedig oda nem túlnyomórészt nem helyiek járnak, hanem vidékiek, turisták.
2019. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, és vidékiként véletlenül mész a 4-es metróval, hátha megtalálod az egyetemet? Eléggé bízol a vakszerencsében, ha ilyen módszerrel akarsz eljutni valahova.
2019. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!